יום שני, 19 בינואר 2015

אטרקציות לילדים בברלין: "סי לייף", אקווריום חווייתי לכל המשפחה

ה"סי לייף" הוא אחד משני אקווריומים גדולים בברלין - השני הוא האקווריום של גן החיות של ברלין. בניגוד לאקווריום של גן החיות, ה"סי לייף" הוא, לטוב ולרע, אקווריום פרטי ומסחרי, שכוונותיו הן בראש ובראשונה רווח למפעיליו, חברה בשם "מרלין אינטרטיינמנט" שמפעילה בברלין גם את הלגולנד של ברלין, את מוזיאון השעווה מדאם טוסו ואת ה"ברלין דאנג'ן", אטרקציית הפחדות למתבגרים. למבקרים שמעוניינים לבקר בכל האטרקציות הנ"ל (או בשילוב שלהן) יש אפילו כרטיס משולב, זול יותר (אבל על זה בהמשך).
מה יש שם

ה"סי לייף" הוא אקווריום לדגים/יצורי מים בלבד, בניגוד לאקווריום של גן החיות שמארח גם זוחלים וחרקים מעניינים. המקום מורכב ממסלול מעוצב מראש - אפשר כמובן ללכת ולחזור, אבל אי אפשר לרוץ לאטרקציה (או ייצור ימי) שמסעיר במיוחד את הילדים ישר מן ההתחלה, אלא ללכת במסלול. היצורים כוללים מדוזות, סוסוני ים, תמנונים, סרטן עכביש, שושנון (הדג של "מוצאים את נמו"), חתולי ים (נשמע מאוד אקזוטי) ועוד.  קיימת גם "הפעלה" שבה לומדים על החיים בשונית, עם יכולת לגעת בדמויי יצורי שונית, דבר שעשוי להלהיב קטנטנים (גדולים יותר יתאכזבו לזהות מיד שמדובר בתבניות פלסטיק של אותם יצורים). יש גם קולנוע קטן.

קצת לפני סוף המסלול, תוכלו לבקר באקווריום הענקי (25 מ' גובהו) ששייך ל"סי לייף" אבל נמצא באמצע הלובי של מלון ראדיסון בלו. האקווריום והנסיעה הקצרצרה במעלית דרכו, אכן מרשימים.


סוף המסלול הוא ביציאה דרך חנות מתנות. אלא מה. יש גם לפני המעלית, כדי שלא תפספסו חלילה.

את "מפת" הסי לייף כולה ניתן לראות (PDF) פה:
https://www.visitsealife.com/SiteImages/Assets/1/26/SEALIFEBerlin_Uebersichtskarte.pdf 


מה עוד

  • גם ב"סי לייף" ניתן לערוך יומולדת כמו גם אירועים אחרים. יום ההולדת כולל "חפש את המטמון" ב"סי לייף", נשמע די מגניב. 


מחירים, טיפים וכו'

  • הסי לייף פתוח כל יום למעט ערב חג המולד, בין 10:00 ל-19:00 ; ההכנסה האחרונה ב-18:00 . קיימים כרטיסי אחר צהריים שתקפים החל מ-15:00, בהנחה די משמעותית. ה-catch, למשל, הוא שעות ההאכלה: אמנם יש כמה דגים שמואכלים ב-15:30, אבל תפספסו את הרוב. ניקיון האקווריום הגדול (עם המעלית) מתבצע באמצעות צוללנים כל יום בין 11:00 ל-13:00 
  • אין מקום לאכול בתוך המתחם ואסור גם להביא אוכל (למעט אוכל לתינוקות) מבחוץ
  • כדי להימנע מתור עצום לרכישת כרטיסים, תוכלו לרכוש כרטיסים מראש באינטרנט, זה אפילו זול יותר. לחסרי הסבלנות לגמרי יש כרטיס שמקדם אתכם לראש התור Fast Track Ticket, בתוספת מחיר. אם אתם תיירים והכסף משחק מחיר משני לניצול הזמן - מומלץ מאוד להצטייד בכרטיסים אלה מראש דרך האינטרנט. 
  • אם אתם ברלינאים ומבקרים שם קבוע, כדאי מאוד לשקול כרטיס מנוי
  • אותה חברה שמפעילה את הסי-לייף מפעילה גם כמה מלכודות תיירים אחרות בברלין: את "לגולנד דיסקברי סנטר"; את ה-Berliner Dangeon ואת המדאם טוסו של ברלין. אם אתם תיירים בברלין ומתכוונים לבקר גם באטרקציות האלו, יש להם כרטיס משולב לכל המקומות האלה.

איפה נמו?פרטים 

Spandauer Straße 3, 10178 Berlin (ליד אלכסנדרפלאץ) 
הגעה: אוטובוסים M48, 100 או 200 כמו גם חשמליות M4, M5 או M6 עד Spandauer Str./Marienkirche
אתר אינטרנט : https://www.visitsealife.com/berlin/en/ 
שעות/ימי פתיחה: פתוח כל יום חוץ מן ה-24 בדצמבר (ערב חג המולד) מ-10:00 עד 19:00 (הכנסה אחרונה ב-18:00)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה