יום חמישי, 29 בדצמבר 2022

אירועים לסילבסטר ול-1 בינואר, ברוכה הבאה 2023!

 סילבסטר

אזהרה למי שלא מכירה: הסילבסטר בברלין רועש מאוד. כולם יכולים לרכוש זיקוקים אישיים במרכולים וכתוצאה, מדובר בקקפוניה של רעשי נפץ שממש לא מתאימה לבעלי החיים, למי שרעשים פתאומיים מבהילים אותם וגם לסתם מי שאוהב באופן מוזר אוויר נקי. 

כמה אירועים לכל המשפחה: 

 • מסיבת סילבסטר לכל המשפחה במצודת שפנדאו, ביום שבת בין 15:00 ל-19:00 (ואח"כ יש שם מסיבה למבוגרים; פרטים/מיקום) • ב-The Playce שבפוטסדמר פלאץ יקיימו מסיבת סילבסטר לילדים ביום שבת בין 10:00 ל-13:00 עם כניסה חופשית (פרטים/מיקום)כל העיר מסיבה אחת גדולה, רובן כמובן באוריינטציה למבוגרים. 

 • פירוט של מסיבות ניתן לראות באתרי המסיבות RA ו-030 - ומומלץ מאוד (עד חובה) לרכוש כרטיס מראש ולא להסתמך על טוב-לבם של דורמנים. עוד מקום שחובבי מסיבות (בעיקר צעירים) אולי יוכלו ללכת אליו הוא סיבוב פאבים לסילבסטר (כרטיסים). בכל מקרה, אם אתם רוצים להיות בטוחים שתוכנסו למקום, כדאי מאוד לרכוש כרטיסים מראש. 
 • כמובן שיש את מסיבת החינם הגדולה בשער ברנדנבורג. יש להגיע מוקדם (כמה מוקדם? בדרך כלל כבר מלא שם ולא מכניסים עוד אנשים בסביבות 18:30; אם הבנתי נכון השנה היו כרטיסים שחולקו בחינם למעוניינים ויכניסו אנשים רק אם לא יכנסו כל אלה שהזמינו כרטיסים). היתרון של המסיבה: המשטרה בודקת בכניסה ולמעשה אין נפצים וגם הזיקוקים הם בארגון העירייה. 
 • מסיבה עצמאית: ניתן לראות זיקוקים מגשרים שונים בברלין, ובטוח שיהיה מישהו שם עם מוזיקה. למשל - הגשר שבין מוזיאון בודה לפארק מונביז'ו ושני הגשרים המקבילים לו Weidendammer Brücke ו-Ebertsbrücke (מיקום). תצפית מעניינת אפשר לראות גם מ-טויפלסברג ו"דראכנברג" הסמוך (מיקום) בשרלוטנבורג, אם יש לכם כוח לצעדות וטיולים עם הילדיםהחלטה לשנה החדשה: יותר כושר

כמה אירועי ספורט בסוף השבוע לחיזוק ההחלטה שלכם שזאת תהייה השנה שבה תזיזו את הטוסיק מן הכורסא

 • מירוץ השנה החדשה בין שער ברנדנבורג לאי המוזיאונים ב-1 בינואר בצהריים (פרטים/מיקום); ולפניו, מירוץ סילבסטר (פרטים)

 • ואם אתם יותר במים מאשר ביבשה, אז רחצה חורפית באגם פלוצנזה לקראת השנה החדשה, ביום ראשון בצהריים (פרטים/מיקום)

החלטה לשנה החדשה: יותר תרבות

יום ראשון הוא יום ראשון של המוזיאונים, עם מוזיאונים רבים בחינם (ועם פעילויות כמו סיורים מודרכים וסדנאות). לתשומת לבכם, שחלקם פותחים בגלל החג, רק החל מ-12:00 


שאריות שוקי חג המולד...


למרות שחג המולד כבר מאחורינו ואנחנו מתחילים מחדש את הספירה לשנה הבאה, אם אתם בעיר בסוף השובע הנוכחי יש עדיין כמה שאריות של אירועי חג המולד. 

 • רק עד יום שישי: אלכסנדרפלאץ (בית העירייה האדום); והשוק ליד עיריית צלנדורף (שניהם עד 22:00 ) 
 • ביום שישי ושבת תוכלו עדיין לבקר בשוק של ז'נדארמנמרקט שמתארח השנה (ובשנה הבאה) בבבלפלאץ. בסילבסטר עד 1 בלילה. 
 • השוק ליד כנסיית הזיכרון יהיה פתוח עד יום ראשון (בשבת 11-21:00 וביום ראשון מ-13:00 עד 21:00) 
 • עוד שוק שפתוח עד יום ראשון הוא Family Wonderland בשפנדאו. השוק יהיה פתוח בשישי, שבת וראשון מ-12:00 עד 22:00 
 • גם השוק של עולם החורף בפוטסדמר פלאץ פתוח עד יום ראשון. מי אמר מגלשת אבובים ולא קיבל? פעם אחרונה השנה! 

מגלשת האבובים בצילום של ה-DPA ליח"צעוד נותרים פתוחים גני חג המולד (מיקום/אתר) ו-חג המולד בטירפארק (מיקום/אתר) הם בתשלום לא מבוטל אבל הם נהדרים אם אתם בעניין של אפקט ה-WOW ורגעי האינסטגרם.עוד פעילויות בסוף השבוע

 • ביום שישי בלילה תוכלו להנות משניצל בחלה של ה"שניצל מן" בפופ-אפ קצר מועד (לצערי) ב-BASE MENT בקרויצברג (פרטים/מיקום) . תאכלו קצת בשבילי!  • כפר התולים של קארל יהיה פתוח ב-31 עד 17:00 וב-1 בינואר בין 8:00 ל-18:00 (החנות בתוך המתחם תהייה סגורה) תודה לכל אלה שתומכים בבלוג .... וקונים קפה
  Buy Me A Coffee

דבר הספונסר 


הסיורים המודרכים בברלין ממשיכים גם לתוך נובמבר. פה תוכלו לראות מבחר של טיולים בברלין לשבוע הקרוב השבוע למשל תוכלו להשתתף בסיור קלאסי להכרת העיר, סיור אלטרנטיבי (גרפיטי וכו') וסיור מורשת יהודית (להרשמה)

מפת האירועיםאותו הדבר באנגלית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה