יום שני, 16 באפריל 2018

כפר התותים של קארל

כל ברלינאי מתחיל מכיר את הביתנים הקטנים בצורת תות שמוכרים תותי שדה איכותיים החל מתקופת האביב/קיץ. 

הבוטקות הקטנות האלו ("תותקה", כפי שקוראים להם כמה מהמדריכים השנונים בחברה שבה אני עובדת), מייצגות את שדות התותים של קארל, חברה שחולשת על שדות תותים ברחבי צפון ומזרח גרמניה והחליטה לעקוף את מנגנון השיווק הדורסני-מה של המרכולים הגדולים ולשווק ישירות לצרכן. ראו ב"קארל" את הצלחת התותים שלהם והוסיפו מרכזים קטנים לפעילות ליד שדות התותים: "כפר התותים

כפר התותים של קארל באלסטל (Elstal) שליד ברלין פתוח כל השנה, ללא התייחסות לעונת התות ומהווה מרכז פעילות לכל המשפחה עם מבחר הפעלות. המקום (כמובן) משמש גם לקידום עסקי התות למיניהם ובחלל המרכזי יש מסעדה (לא רעה בכלל ולא מאוד יקרה) שבה דומיננטים מוצרים חקלאיים ממפעלות קארל ושותפיו; לצד חנות גדולה שבה אפשר בין היתר לרכוש המוני מוצרי תות-שדה (ריבה, סוכריות, ליקר וכו' וכו'). בחלל המרכזי הזה גם ניתן לראות הדגמות הכנת מזון : כיצד מכינים ריבת תות, כיצד מכינים סוכריות וכו'. ההסברים בגרמנית, למרות שלפחות בפעם אחת שבה היינו, ניסתה בשלנית הריבות לתת הסברים קצרים באנגלית למשפחה הודית חביבה שעמדה לידנו. 

איך מכינים סוכריות? עם תות כמובן (למרות הצבע הכחול)


לצד ההסברים השונים, המתחם מוקדש לפעילויות כיף שונות: יש שם מגלשה ענקית שעליה מתגלשים עם שקי תפוחי אדמה, מתקני קפצוץ, נדנדות ענק, ג'ימבורי פנימי גדול (למזג אוויר פחות סימפטי). יש גם תערוכות קטנות כולל תערוכת פסלי קרח ותערוכה חקלאית. בחורף יש גם רחבה קטנה להחלקה על הקרח (ובאביב/קיץ אטרקציות עונתיות אחרות). באפריל 2018 נוספת גם רכבת הרים - עדיין לא ניסיתי. 

רכבת הרים אצל קארל (תמונת יח"צ)


פינת הארנק: אולי הדבר הכי נחמד לגבי קארל, זה שמרבית המתקנים בחינם (וגם הכניסה למתחם עצמו) - רק צריך לשלם על חלק מן המתקנים/חוויות וגם זה יחסית לפארק שעשועים לא מאוד יקר. 

מגדל מחומרים ממוחזרים, חלק מן הקטע של המקום


החוויה מלאה בחול, בוץ וחומרים טבעיים אחרים ומזכירה יותר מחנה קיץ משודרג ביותר מאיזו מכונת כסף , למרות שבסופו של דבר מדובר בסוג של "קידום מכירות" לחוות התות הענקיות. 

מגלשת ענק


כפר התותים של קארל - אתר בגרמנית 
פתוח כמעט 365 ימים בשנה , 8:00 - 19:00 (אם כי בערב חג המולד או ב-1 בינואר, הגם שפתוח, הפעילות מצומצמת ולמשל שוק האיכרים סגור) 
Zur Döbritzer Heide 1, 14641 Wustermark 

יום הולדת לילדים: כן, מאוד מתאים וגם מארגנים חגיגות מיוחדות בתשלום (אבל גם הגעה ספונטנית עם הזעטוט ומעט מחבריו והפעלה עצמאית שלכם אפשרית... יש מספיק מרחב) 

הגעה: הכפר ממוקם באלסטל שבשלהי ברלין, קצת מערבית לשפנדאו. עם רכב זה לא סיפור עצום (אם כי בכל זאת נסיעה ממרכז העיר); עם תחבורה ציבורית יש לתכנן היטב את הזמנים: אוטובוס התותים מביא אתכם הישר מתחנת Zoologischer Garden והרכבת האזורית לאלסטל מתחברת לקו האוטובוס 668 שנוסע משם פעם בשעה. הכפר מעודד אנשים לבוא עם תחבורה ציבורית למרות הקשיים והמגיעים עם התחבורה הציבורית מקבלים כוס קפה חינם

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה