יום חמישי, 12 במאי 2016

למצוא את ישראל בברלין

פוסט מיוחד ומרגש לרגל יום העצמאות! איפה תוכלו למצוא את ישראל בברלין? כן, לא ישראלים בברלין. כולם יודעים שאפשר למצוא בכל מקום בברלין ישראלים (ובמיוחד בסניף הפרימארק הקרוב לביתכם), אבל גם מזכרות מישראל אפשר למצוא, מסתבר, תחת כל עץ רענן, אם רק יודעים לחפש.

חוב"ת של מעלה: חולון, בת ים ואפילו אשדוד למי שמתגעגע

לא מעט ערים ישראליות הן ערים-תאומות של ערים בברלין, וחלקן אפילו זכו לכך שכיכרות, רחובות או בניינים נקראים על שמן.

בנויקלן:חולון בוודינגאוסף של מקומות, כולל כרמיאל, קרית ביאליק, שדרות, וכמובן עיר הייקים - נהריהאבל לא רק ערים ישראליות אפשר למצוא בברלין, גם ראשי ממשלת ישראל - מסתבר שבין רבין לבן-גוריון מפריד רק פארק ירוק וגדול


ומה עם יום העצמאות עצמו?

ביום שישי, 13 במאי (2016) יתקיים "יום ישראל" בוויטנברג-פלאץ אחרי הצהריים, עם מוזיקה, נאומים, דוכנים וכדומה.

אירועים נוספים (שלא קשורים ליום העצמאות) ניתן לראות ברשומה לגבי סוף השבוע הקרוב: אירועים לכל המשפחה בברלין, 13 - 16 במאי (כולל סוף השבוע של הפנטקוסט)

ויש עוד...

בתקופה האחרונה נפתחו לא-מעט מסעדות ישראליות, חלקן כמו כנען ממש מעולות, שלא מחפשות להתחנף לקהל גרמני או יודופילי שמחפש מסעדות "יהודיות", אלא ליצור אוכל ישראלי, שילוב של טעמים ושל תרבויות. הזכרתי בבלוג גם את איבגי, שמציעה אוכל שלא נופל ממסעדות מורוקאיות בארץ, כשרה למהדרין, והאווירה הלא-פורמלית שלה גורמת לי לבוא כל פעם מחדש. 

מבחינה תרבותית, אני פעילה להקמת ספריה ציבורית בעברית. אנחנו אוספים ומקטלגים ספרים והתכנון הוא להעביר אותם לרשת הספריות הציבוריות של ברלין, כדי שתושבי ברלין יוכלו להשאיל ספרים בעברית בקלות דרך מערכת ההשאלה הבין-ספרייתית. 

שכחתי משהו מאוד ישראלי בברלין? הזכירו לי בתגובות! 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה