יום רביעי, 11 במאי 2016

אירועים לכל המשפחה בברלין, 13 - 16 במאי (כולל סוף השבוע של הפנטקוסט)

קרנבל תרבויות העולם (Karneval der Kulturen)

אחד האירועים הגדולים ביותר בלוח השנה של הברלינאי החוגג-תמיד מתרחש בסוף השבוע של הפנטקוסט. "קרנבל תרבויות העולם" הוא שילוב בין מסיבת רחוב נון-סטופ במשך ארבעה ימים עם תהלוכת קרנבל, וביום ראשון יתקיים גם מצעד הקרנבל המסורתי, שכולל להקות מקבוצות אתניות וסתם להקות ודיג'ייז שמיוצגות בברלין, שירקדו ויעשו שמח. יהיה צבעוני, רועש ומאוד-מאוד צפוף. 

"קרנבל תרבויות העולם" מתקיים כבר השנה ה-20, וגדל משנה לשנה. הקרנבל מורכב משלושה חלקים.

החלק הראשון הוא מסיבת רחוב גדולה בין יום שישי (13 במאי) ועד יום שני (16 במאי) שכוללת במות בידור עם מופעי להקות אתניות (פחות או יותר) שונות, דוכני אוכל, פיצ'פקעס ומתקנים לילדים. מסיבת הרחוב מתקיימת ב-Blücherplatz (ליד תחנות Mehringdamm ו-Hallesches Tor). 

החלק השני הוא תהלוכת הקרנבל לילדים, ביום שבת (ה-14 במאי), שיתחיל ב-13:30 ב-Marienenplatz ויתקדם לכיוון גרלציר פארק. בגרליצר פארק תתקיים מסיבה גדולה לילדים אחר הצהריים.והמצעד של ה"גדולים" בהחלט שווה צפייה - הוא יתחיל ביום ראשון ב-12:30 בהרמנפלאץ ויתמשך לכל אורך ה-Hasenheide עד לתחנת יורקשטראסה, ועד לערב. 

וקצת למי שדברים כאלה דווקא עשויים להרתיע אותו: צפויים המוני אדם בכל האירועים - אם אתם סולדים מאירועים המוניים שבהם יש מאות אלפי אנשים ברחובות (או מבורכים בילד שנוטה להיעלם במקומות הומי אדם), הימנעו מקרויצברג בסוף השבוע. 

תהלוכת קרנבל התרבויות

מפת מסלולי הקרנבל השונים, מפה של ה-Tagesspiegel
יום העצמאות

ישראל חוגגת 68 שנים וגם בברלין יש חגיגות (מעטות). ביום שישי, 13 במאי, יתקיים בשעות אחר הצהריים "יום ישראל" ב-Wittenbergplatz שמאורגן על ידי כל מיני ארגונים כמו "ארגון הידידות גרמניה-ישראל" והקרן הקיימת. 

במבינים יקדישו את קבלת השבת לקטנטנים בבית הכנסת בריקה-שטראסה לחגיגת יום העצמאות לילדים. שישי, 13 במאי, החל מ-16:30

ואחרון ודי - בשומר הצעיר יערכו ביום ראשון פעולות (צעירים החל מ-15:30, שכבה בוגרת מ-16:45) שבהן (גם) יעסקו ביום העצמאות.לחליפין, אתם תמיד יכולים ללכת לטיול בברלין, לאיתור ערים מישראל שמסתתרות בברלין 

פסטיבלי אבירים: בדיפל, בפוטסדם ובאורניינבורג

במהלך שלושת ימי חג הפנטקוסט (שזה שמו העברי, או למעשה היווני, של ה-Pfingsten, ה"שבועות" של הנוצרים) יתקיים באורניינבורג פסטיבל אבירים (באזור פארק הארמון של אורניינבורג, Schlosspark Oranienburg). הפסטיבל יכלול טורנירים של "ספורט אבירים", הדגמות חיות של מלאכות מסורתיות מימי הביניים, אפשרות להתנסות בחץ וקשת, וכמובן דוכני אוכל, פיצ'יפקעס וכו' עם דגש של "ימי הביניים". 

Ritterfest Schloss Oranienburg 2016 - ימים שבת/ראשון/שני (14 - 16 במאי) 
כתובת: Schloßpl. 16515 Oranienburg (הגעה: כרבע שעה הליכה מתחנת הרכבת Oranienburg) 
הכניסה בתשלום

פסטיבל אבירים בפארק ארמון אורניינבורג (צילום: MAZ)
ב-Volkspark Potsdam הדגש יהיה על ויקינגים, אבל העיקרון דומה
Georg-Hermann-Allee 101, 14469 Potsdam

גם בתוככי ברלין (אם כי במיקום כפרי למדי) יש פסטיבל אבירים: במוזיאון-כפר דיפל (Düppel) שברובע צלנדורף יתקיים במהלך הפנטקוסט (14-16 במאי) פסטיבל אבירים.

Museumsdorf Düppel
Clauertstraße 11 14163 Berlin
הגעה: קווים 118 או 115 מתחנת Zehlendorf , Mexikoplatz
הכניסה בתשלום (פרטים)

זאת ועוד

 • גם השבוע פתוח יריד מאי של נויקלן", Neukoellner Maientage, בפארק האזנהיידה (Hasenheide). ביריד מתקנים שונים וכן דוכנים עם השילוב הרגיל בירידים ומסיבות רחוב בגרמניה. תהייה גם בימת בידור. היריד בכניסה חופשית - רק השימוש במתקנים עולה כסף. היריד יהיה פתוח עד ה-25 במאי, כל יום, משעות אחה"צ. 
 • יריד מאי של נויקלן
 • שבת, 10:00 בקאנטשטראסה: נסיעה עם אוטובוסים היסטוריים של ה-BVG (פרטים
 • שבת, 13:00 , "פסטיבל תרבויות הנגד", תהלוכה מ-Silvio Meier Str בפרידריכסהיין לחובבי פאנק, סקווטינג ועוד. 
 • שבת, 14:00, סיור בעקבות צמחי מאכל בגני בריץ לילדים מגילאים 3 ומעלה ובני משפחותיהם (פרטים
 • כל היום בשבת: שוק מעצבים חדש ב-Karnoldplatz (נויקלן) שמציין שהוא במיוחד ידידותי למשפחות 
 • ראשון, 13:00, סדנה למשפחות עם ילדים מעל גיל שש במרטין גרופיוס (בגרמנית), בעקבות התערוכה של אמנות המאיה (פרטים)
 • ראשון וגם שני ב-15:00 קונצרט פעמונים ליד מגדל הפעמונים של "בית תרבויות העולם" (HKW) בטירגארטן 
 • ועוד מוזיקה: שני ב-15:00 : קונצרט חופשי ב-Mall of Berlin. למעשה, אם אתם מנגנים בכלי כלשהו, אתם יכולים להצטרף לסימפונית של ברלין וקנט נגאנו 
קונצרט ספונטני במול אוף ברלין
 • יום שני הוא גם "היום הפתוח של טחנות הרוח" בגרמניה, וניתנת גישה לטחנות רוח בברלין ובברנדנבורג שבד"כ לא זמינות לציבור הרחב, כולל אפשרות לטעום מאפים מקמח טרי שנטחן במקום. פרטים
 • ועוד לפני כן, בתחום הלחם: "שבוע המאפיות" בברלין כולל הרבה הפעלות לילדים ואפשרויות להתנסות בעצמכם באפייה (פרטים ולו"ז, יש לתאם/להירשם מראש) 
 • "שוק ארוחות בוקר", ראשון במארקט-האלה IX 
 • ואחרון ודי בתחום האוכל: שוק אוכל הרחוב של הקולטור-בראווריי, בימי ראשון בין 11:00 ל-18:00 

קבלות שבת ואירועים קבועים

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.

מקור: אתר במבינים
עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא) . ב"תודנקה" יש מדי פעם גם כן מפגש  בימי שבת - כדאי לבדוק עם המארגנים 

פעילויות, אירועים וסיורים מודרכים בעברית בברלין בהמשך השבוע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה