יום חמישי, 29 במאי 2014

אירועים למשפחות ולילדים בברלין, בסוף השבוע הארוך שבין ה-29 במאי ל-1 ביוני

שוב אנחנו מוצפים באירועים ובסוף שבוע ארוך שבו גני ילדים ובתי ספר לוקחים "גשר" בין "חג העלייה השמיימה" שמתקיים השנה ב-29 במאי (יום חמישי) ובין סוף השבוע. ויש הרבה מה לעשות! 

יום חמישי


כל סוף השבוע: ירידים בשטגליץ ובשטאאקן

בקצה שטגליץ, לא רחוק מתחנת Lichterfelde Ost של ה-S25, מתקיים היריד השנתי של שטגליץ, ה-Steglizer Festwoche .בתכנית: מתקנים, דוכני אוכל, בימות הופעות, וזיקוקים בימי שבת בערב. הכניסה חינם; העלייה למתקנים עולה כסף, ובימי רביעי, העלייה למתקנים בחצי מחיר. 
כתובתKrahmerstraße 12207, Berlin 
הגעה Lichterfelde Ost או תחנת  Krahmerstr./Stockweg של קו M85 


שטגליצר פסט-ווכה

גם בשטאאקן, החלק המזרחי של שפנדאו, יחגגו בכל מהלך סוף השבוע עם מתקנים, אוכל וגם כמה מנהגים מקומיים: ביום שבת ב-20:30 יתקיים מצעד לפידים; וביום ראשון ב-14:30 צעדה עם חצוצרות ותופים. 
כתובתUngewitterweg 13591 Berlin 
הגעה: כ-10 דקות הליכה מתחנת Staaken של הרכבת האזורית (עדיין באזור B) או תחנת Heidebergplan של M32 בשטאאקן
אבל אל תעזבו את שפנדאו עדיין! בעיר העתיקה, על ה-Lindenufer של הנמל העתיק של שפנדאו יתקיים ה-Hafenfest. גם פה ההשתתפות חינם ויהיו הופעות לצד מתקנים ודוכנים. 

ואם אתם מעדיפים את הצד השני של ברלין, גם ב-Biesdorf שבקצה מזרח חוגגים כל סוף השבוע. 
Biesdorfer Blütenfest
כתובת: Schloss Biesdorf 
הגעה: תחנת S Biesdorf 
כניסה: חינם

חגיגת פרחים בביסדורף

מזרח כבר היה, מערב כבר היה ואפילו דרום-מערב כבר היה - חסר לנו רק אירוע בדרום ברלין! (נתעלם לרגע מן הצפון, הוא בא בהמשך הפוסט הארוך-ארוך על סוף השבוע הנוכחי). 

במסלול המירוצים של מאריינדורף, Trabrennbahn Berlin-Mariendorf יתקיים במהלך ארבעת הימים פסטיבל שישלב מוזיקה (פופ/רוק) עם אירועים ואומנות מתחום ירידי ימי הביניים.
מקום: Trabrennbahn Berlin-Mariendorf 
תחבורה: אוטובוס M76 מתחנת Alt Mariendorf של U6 
לתכנית המלאה


קבלות שבת ביום שישי 

יום שישי הוא כביכול "יום חול" - החנויות פתוחות ויתכן שגם אתם צריכים לעבוד. הגנים ובתי הספר ברובם יהיו סגורים. 

בשבוע שעבר התקיימה בפעם האחרונה קבלת השבת של "במבינים" בסניף המזרחי שלהם. אבל עדיין תוכלו להצטרף לקבלת שבת בבית הכנסת של ריקה-שטראסה, בשעה 18:00 . ההשתתפות חינם (על בסיס תרומות). 


חגיגה ברזילאית בשבת ובראשון 

ב-BeachMitte תתקיים חגיגה ברזילאית שכוללת אספקטים שונים של התרבות, מוזיקה, ריקוד, קפואיירה, אוכל וכו' מברזיל. הכניסה בתשלום. 
כתובתCaroline-Michaelis-Str. 8 10115 Berlin  
הגעה: S Nordbahnhof
עלות: 10 אירו לאדם; 5 אירו בין הגילאים 8 ל-16 ; כניסה חינם מתחת לגיל 8 

ברזיל במיטה

המונדיאל בברזיל הוא גם ההשראה של האירוע לילדים בקולטורבראווריי, ביום ראשון החל משעות אחר הצהריים. שלא כמו האירוע ב-Strand Mitte, האירוע בקולטורבראווריי הוא בחינם. 


יום המשחקים הבינלאומי באלכסנדרפלאץ 

גם בשבת וגם ביום ראשון יתקיים האירוע הזה, שיכלול גם מתקנים חינם (לצד מתקנים בתשלום) וגם הרבה אירועים מסוגים שונים. 
כתובת: אלכסנדרפלאץ המון מוזיקה ואירועי חוצות ביום ראשון 

בשעה 13:00 תוכלו לקחת את הילדים לקונצרט הגדול של ה"שטאאטסאופר" ברחבת בבלפלאץ. הקונצרט הענק הזה, תחת הכותרת Staatsoper für alle (שטאאטסאופר לכולם), מאפשר לכל מי שמגיע לכיכר לשמוע אופרה בחינם. מומלץ להגיע מוקדם ולהביא כיסאות מתקפלים או שמיכה לשבת עליה. 


שטאאטאופרה לכולם

אם אתם כבר באונטר דן לינדן, כדאי גם לצעוד לשער ברנדנבורג, שם יתקיים ביום ראשון פסטיבל איכות הסביבה שיכלול הרבה הופעות מוזיקה, דוכני הסברה, פעילויות ועוד. לשער ברנדנבורג יוביל גם מסע אופניים בשם Sternfahrt - שגם אתם יכולים להשתתף בו. פרטים על ה-Sternfahrt 

פסטיבל איכות סביבה בשער ברנדנבורג

גם ב-Tierpark יחגגו, עם Kindertag: Spielfest der Superlative - שיכלול, כפי שהשם אולי מרמז, משחקים מכל המינים בפורמט מוגדל. הכניסה בתשלום (הרגיל של הטירפארק) . בשבת אגב יתקיים שם Tag der Brandenburger, עם כל מיני להקות מזרח גרמניות שלא שמעתם עליהם ומבקרים מכל מיני מקומות משונים בפרובינציה שסביבנו. 

עוד ביום ראשון, מסיבת רחוב ב-Caligariplatz בוייסנזה - כולל חיפוש בלשי אחר יצירות אמנות גנובות, סיורים וכמובן הרבה אוכל והפעלות. 
כתובת: Caligariplatz
הגעה: אוטובוסים 156 או 158 ל-Caligariplatz, חשמליות M2, M13 או 12 עד Prenzlauer Allee/Ostsee str

ואם נחזור לתחום המוזיקה, ב-Studio Nieulesen בקרויצברג (Oranienstr 163) יופיע השחקן הבריטי גאי הולנד עם יצירות של קיפלינג מולחנות לפסנתר. תצטרכו להגדיל (הרבה) את המודעה: גם אמנות: חגיגת תרבות במוזיאון היהודי 

גם המוזיאון היהודי חוגג ביום ראשון, עם Kultur Sommer Fest שיכלול כמה פינות משונות כמו סדנא להכנת מצות ולריקודי הורה. 
מתי: יום ראשון, 15 - 20 
כמה: הכניסה בחינם, ההשתתפות בסדנאות ובסיורים המיוחדים בתשלום
איפה: המוזיאון היהודי, Lindenstraße 9-14, 10969, Berlin 
הגעה: תחנת Hallesches Tor , אוטובוס 248 מאלכסנדרפלאץ 

אם אתם חובבי אמנות, אירוע חוצות נוסף שראוי לתשומת לב הוא "גלרייה באוויר הפתוח", בגשר אוברבאום, שבה אמנים מציגים את היצירות שלהם, במחירים פחות או יותר שווים לכל נפש. 
מקום: Oberbaumbrücke
תחבורה: Warschauer Str 
יום ראשון, כל היום, בחינםואם אתם רוצים לצאת מחוץ לעיר

בברנאו, Bernau, שנמצאת בסוף קו S2 (ולפיכך קלה להגעה גם אם אין לכם רכב) יתקיים בימים שישי - ראשון "הפסטיבל ההוסיטי", אחד מירידי ימי הביניים החשובים באזור. הוא יכלול מלחמות אבירים, מצעד חגיגי ועוד הרבה מאוד אירועים. תכנית מלאה שבועות בברלין

מידע על אירועים ומסיבות לרגל חג השבועות תוכלו למצוא פה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה