יום שני, 26 באוקטובר 2015

הטירפארק - גן החיות "של המזרח"

בברלין שני גני חיות - אחד מהם, ה-Zoologischer Garten (צואולוגישר גארטן), הוא אחד הראשונים באירופה. הוא גם הפופולרי שבהם ולמעשה - מרבית התיירים בכלל לא מגיעים ל"טירפארק", שקצת מרוחק מן האזורים שבהם הם מסתובבים.

ה"טירפארק" הוא אחד מגני החיות הגדולים ביותר, והמכלאות בו מן הנרחבות ביותר למיני בעלי החיים שבהן. הוא כל כך גדול, שעוברת דרכו "רכבת ילדים" שנועדה בין היתר לחסוך זמן. בכל מקרה, אם הילדים שלכם עדיין בשלב שבו הם עשויים להתיישב ו"לעשות שביתה" באמצע הליכה, חשוב מאוד להביא טיולון.

ההגעה

ההגעה לטירפארק נוחה כמעט כמו ההגעה לצואולוגישר גארטן - למרות המרחק. לגן החיות צמודה תחנת הרכבת (U5) שנקראת על שמו (Tierpark) וכבר בה מתחילה ההרפתקאה... 

כך נראית היציאה מתחנת הרכבת לכיוון גן החיות
בניגוד ל"צואולוגישר", ליד הטירפארק יש גם מגרש חנייה גדול יחסית ששייך לגן החיות (וזאת בנוסף ל"סתם" חנייה ברחוב או במרכז הקניות שמעבר לכביש).

בפנים

מבחר החיות בטירפארק דומה לאלו שבגן החיות המערבי. כל החיות ה"רגילות" אבל גם ביתן זוחלים מרשים, בעלי כנף ועוד. ההבדל הגדול בין הטירפארק למרבית גני החיות שביקרתם בהם, הוא שהמכלאות מאוד גדולות. חלק מן החיות אפילו מסתובבות חופשי בתחומי הפארק, למשל בעלי כנף. עוד דבר שמייחד את הפארק - הוא הארמון. באמצע הפארק יש ארמון רוקוקו (Schloss Friedrichsfelde, ארמון פרידריכספלדה). הארמון משמש לתערוכות שונות, ומדי פעם נערכים בו גם קונצרטים ואירועים.יש כמובן לצד החיות (והארמון, ומסילת הרכבת לילדים), גם מזללות מסוגים שונים. גן החיות באופן כללי נגיש מאוד לנכים או לעגלות ילדים.


מה עוד?

 • יש גינת משחקים; יש פינת משחקים במים (Wasserspielplatz) לימים ממש חמים; יש כמובן גם פינת ליטוף וגם "ארץ ארנבונים" שבה ניתן לראות אותם בין ביתנים שונים
 • יש הרבה מקומות לפיקניק 
 • רכבת הפארק חינם למבקרים 
 • גן החיות מקיים הרבה מאוד אירועים מדליקים ששווה לעקוב אחריהם ב"ברלימאמא" - למשל מסיבת האלווין של הטירפארק (31 באוקטובר); מירוץ סביב הפארק (כולל מסלול לילדים), בסביבות ספטמבר; פסטיבל בארוק בקיץ סביב הארמון, ועוד. לעיתים במהלך האירועים האלה ניתן אפילו לקמבן כניסה מוזלת או בחינם. 

פרטים למבקרים

 • הטירפארק פתוח כל השנה, שבעה ימים בשבוע, בדרך כלל בין 9:00 ל-17:00 (בחורף) או 18:30 (בקיץ). בערב חג המולד (24 בדצמבר) הוא פתוח רק עד 14:00
 • קיים מגוון של מחירים לכרטיסי הכניסה. התענוג לא ממש זול, אבל קיימות אפשרויות לעקוף תורים (באמצעות רכישת הכרטיסים מראש דרך האינטרנט או באוטומטים ודלפקי ה-BVG); וקיימת הנחה, למשל למחזיקי כרטיס Welcome Card, כרטיס הנחות לתיירים שכולל גם הנחות לאטרקציות רבות (כולל לגן החיות, וכולל לטיולים בעברית בברלין). 
  • אחד המבצעים המסקרנים ביותר של הכרטיסים מיועד להורים צעירים לתינוקות, שיכולים לקבל כרטיס "הורה לתינוק" במחיר מוזל במהלך שנת חייו הראשונה של התינוק. פרטים נוספים באתר האינטרנט, אבל בהחלט שווה - אם יש לכם תינוק, לנצל את ההנחה המופלגת.
  • יש כמובן כרטיסי מנוי שנתיים, אם אתם תושבי ברלין זה יכול להיות די שווה. 
 • ניתן לשכור כיסאות גלגלים כמו גם עגלות דחיפה (Bollerwagen), שבהן תוכלו לאפסן תיקים, ילדים, וכו' במהלך ההליכה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה