יום שישי, 23 במאי 2014

אירועים למשפחות וילדים בברלין, סוף השבוע של ה-24 - 25 במאי

קבלת שבת 

בכל יום שישי מתקיימות קבלות שבת מיוחדות לילדים ומשפחות, עם שירה, הפעלות ולעיתים גם פעילויות אחרות.

החל מ-16:00 מתקיימת קבלת שבת בסניף המזרחי של "במבינים" ב-Fürstenwalder Str בפרידריכסהיין - וזאת לצערי בפעם האחרונה  )-: 

החל מ-18:00 מתקיימת קבלת שבת למשפחות בבית הכנסת של ריקה-שטראסה


שבת: המון פעילויות ב"לילה הארוך של המשפחות" 

בברלין אוהבים לילות ארוכים, ושבוע אחרי "הלילה הארוך של המוזיאונים", מגיע "הלילה הארוך של המשפחות", שבו המוני מקומות שמציעים פעילויות מעניינות למשפחות ולילדים, פותחים את שעריהם. חלקם בתשלום, חלקם אפילו בחינם או על בסיס תרומות. מגוון הפעילויות כל כך גדול שנראה לי בעייתי אפילו להתחיל, כדאי פשוט לעיין בתכנית. 


עוד בשבת: לילה של ספרים בקרויצברג

ב-Oranienstr בקרויצברג ובסביבתו יתקיים ביום שבת בערב "הלילה הארוך של הספרים", שיכלול הקראות ופעילויות שקשורות הן לספרות שוליים והן לספרות יותר מרכזית. במסגרת הפעילויות הרבות שמתוכננות (שרובן מתאימות למבוגרים או מתבגרים), יש גם שתי פעילויות לילדים: 

בחנות הספרים Regenbogenbuchhandlung שב-Adalbertstr.3 תקריא ב-14:00 איילין קלר את ספר הילדים החדש שלה "Die Ameise" 

ב-Dante Connection שעל Oranienstraße 165a יקריא קארסטן טייך מספרו "Wie sind die 1a" שמיועד לעולים לכיתה א', החל מ-16:00 

ההשתתפות בפעילויות בחינם. 
ים של מסיבות רחוב בסוף השבוע

במהלך כל סוף השבוע, תקיים ה-Britzer Mühle, טחנת הקמח של בריץ, יום פתוח שהוא גם למעשה אירוע עם אפייה, מוזיקה ועוד. הכניסה חופשית.
כתובת: Buckower Damm 130 12349 Berlin 

עוד מסיבת רחוב (או למעשה מסיבת-פארק) היא יומולדת שנה ל-Österreich-Park, פארק שנמצא בקצה Sömmeringstraße שבשרלוטנבורג. ביום שבת החגיגות תתחלנה עם פיקניק ב-16:00, ביום ראשון יהיו חגיגות מהצהריים, כולל הפעלות לילדים. 
כתובת: Sömmeringstraße 
הגעה: תחנת הרכבת Mierendorffplatz של U7  
ההשתתפות חינם

ב-Akazienstr שבשונברג יחגגו את האביב עם מוזיקה, דוכני אוכל, פינות איכרים ועוד 

ביום שבת, החל מ-13:00, יתקיים Fest für Demokratie und Toleranz mit 15 Bands באזור תחנת הרכבת Schöneweide , כולל הפעלות לילדים. השתתפות בחינם. 

ביום ראשון, החל מ-12:00 יחגוג גן הבירה של הפפרברג את יום ההולדת ה-170 שלו. יהיו מוזיקה, פינות משחקים ואיפור, ועוד. כניסה חופשית
Schönhauser Allee 176 

יש גם יריד גדול שמתחיל בסוף השבוע הזה, וימשך עד תחילת אוגוסט: ה-Steglitzer Festwoche 2014 שכולל מתקנים, דוכני אוכל ומשחקים, בימות בידור ועוד. בימי שבת בערב יש זיקוקים. 
מתי: 23 במאי עד 6 באוגוסט; החל מ-15:00 לערך
איפה: Bäkestraße 1, 12207 Berlin 
הגעה: תחנת הרכבת Berlin-Lichterfelde Ost של S25 
עלויות: הכניסה חינם, המתקנים עולים כסף (בימי רביעי חצי מחיר) 

כן, חגגו את זה גם ב-1954.. יום ראשון: אל תשכחו לבחור! 

אם אתם תושבי ברלין ואזרחי האיחוד האירופי (לא רק גרמניה), אתם רשאים להצביע ביום ראשון. הבחירות הן גם לפרלמנט האירופי והן משאל עם - במקרה הזה על עתידו של ה-Tempelhofer Feld . הבחירות השנה חשובות במיוחד (הן מבחינת עתידו של טמפלהוף בברלין; והן מבחינת התרומה הקטנה שלכם לבלימת עליית הימין הקיצוני באירופה) - הצביעו והשפיעו. 

לא בטוחים למי אתם אמורים להצביע? לפחות בנושא הבחירות לאיחוד האירופי יש את ה-Wahl-o-Mat 


ואחרי שמילאתם את זכותכם/חובתכם הדמוקרטית 

צאו לקרב...    -   ביום ראשון, ב-15:00, מלחמת מים ב-Lustgarten באי המוזיאונים. מדובר במין אירוע Flashmob טיפוסי לברלין. אם אתם רוצים להשתתף, עדיף להביא שקפקפים ולא להביא מכשירים אלקטרוניים (כולל מצלמות). אם אתם רוצים לצלם, תפסו מרחק. המארגנים גם מבקשים שלא להביא כלי מלחמה שפוגעים בניקיון האתר - דליים, בקבוקים או אקדחי מים זה בסדר, פצצות מים או שקיות שתישארנה אח"כ לדראון עולם - not cool. 
לכו לעולם הפיות .... - מסתבר שיש פיות בברלין, וגם להן מגיעה מסיבה - ביום ראשון אחרי הצהריים (14:00 - 18:00) יחגגו הפיות בגני בריץ, ואיתן קסמים, פרחים ובוודאי גם הרבה יצורים אגדיים. 
גני בריץ - Buckower Damm 
הכניסה בתשלום (3 אירו למבוגר ; 1.5 אירו לזכאים להנחות) 

פיות בגני בריץתזכורת - סוף שבוע ארוך בשבוע הבא 

ב-29 במאי יתקיים חג בשם "חג העלייה השמיימה" (Christi Himmelfahrt) . החג נופל על יום חמישי, ומרבית הגנים ובתי הספר לוקחים "יום גשר" ביום שישי.  אם אתם עובדים (ואין לכם חופש ביום שישי) - אל תשכחו לחשוב על סידור. בקיצור, עוד סוף שבוע של ארבעה ימים שיהיה מלא באירועים (אני כבר יודעת על כמה דברים מ-ד-ה-י-מ-י-ם !) 

ומיד אחר כך בא שבועות, ואולי אין חופש בבתי ספר/גנים רגילים - אבל יש הרבה פעילויות. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה