יום שישי, 17 בינואר 2014

אירועי סוף השבוע הקרוב למשפחות

קבלות שבת וט"ו בשבט 

הזדמנות נוספת לחגוג את חג האילנות היום אחר הצהריים, ב"במבינים" של מזרח העיר, עם אפיית חלות, פעילויות וכמובן פירות - יבשים וטריים.

קידוש מיוחד לט"ו בשבט יתקיים בפרנקל-אופר בשעה 19:00 

השבוע הירוק 

ממש בזמן לט"ו בשבט, נפתח השבוע בברלין היריד החקלאי הגדול בעולם, "השבוע הירוק" (Internationale Grüne Woche). היריד מתקיים עד ה-26 בינואר וכולל תצוגות חקלאיות ממבחר מדינות, מזון אקזוטי יותר ופחות, ועוד ועוד. יש אפילו מסלול מומלץ במיוחד למשפחות (זהירות, PDF). התערוכה מאוד פופולרית בקרב מבקרים ותיירים שמגיעים לראות את המוצגים המעניינים תחת גג אחד. 

עם זאת, אני חייבת הסתייגות אישית: בשנה הראשונה שלי בברלין עבדתי כסדרנית ב"שבוע הירוק". הצפיפות והצורך לשלם בכניסה למרכז הירידים כדי לקבל טעימות של אוכל חדש (אקזוטי או מעניין ככל שיהיה), איכשהו הותירו בי חותם שנשאר גם היום. אם נהנתם, דווחו ואף שלחו תמונות: אולי אשנה את דעתי לקראת השנה הבאה (-: 

השבוע הירוק, במרכז הירידים Messe Berlin 
תחנת רכבת S Messe Nord או S Messe Sued, וגם תחנת U2 Kaiserdamm 

פרות (לא מפלסטיק) במרכז הירידים 

הביקורת על התעשייה החקלאית רבה, ובוודאי לא תופתעו שיהיו כאלה שימחו נגד "השבוע הירוק" . ביום שבת, ה-18 בינואר, יתקיימו מספר "אירועי נגד" שימחו נגד החקלאות התעשייתית ובעד חקלאות בת-קיימא, אורגנית ובריאה יותר (יצוין, כי גם חלק ניכר מן התערוכה ב"שבוע הירוק" מוקדשת לחקלאות אורגנית ובת קיימא, אבל הרעיונות מאחורי המחאה נרחבים יותר). 

בין השעות 8:00 ל-10:00 ביום שבת תתקיים "ארוחת בוקר של איכרים" (אורגניים, כן?) ב-Markthalle IX. אם 8:00 זאת שעה קצת מוקדמת בשבילכם (לא בשביל הזעטוטים שלכם...) בשבת בבוקר, תזכרו שבשביל איכרים זה כמעט צהריים... 

ב-9:00 יתחיל מסע מחאה של טרקטורים של חקלאים קטנים נגד האיגודים החקלאיים מ-Ostbahnhof ועד פוטסדמר פלאץ

ב-11:00 תתחיל הפגנה בפוטסדמר פלאץ שתנוע לכיוון לשכת הקנצלר(ית). 


שבענו! (הגיע לנו עד כאן): הפגנה ביום שבת (מקור)
יום פתוח בביה"ס, גן הילדים והתיכון הדו-לשוני Phorms 

בית הספר הפרטי של חברת Phorms מציע חינוך באנגלית בברלין - מגילאי פעוטות ועד סוף התיכון. הוא לא הוזכר ברשימת בתי הספר היסודיים הפרטיים בברלין, רק מכיוון שאיני מכירה משפחות ישראליות ששולחות את הילדים שלהן אליו. ביום שבת יתקיים יום פתוח שבו תוכלו לבחון את בית הספר, לשאול שאלות ולהתרשם. פרטים באתר.


לגלות את העולם ב-FEZ

בסוף השבוע הזה יתעסקו ילדים שיבקרו ב-FEZ ב

ומנה אחרונה: על טלוויזיה לילדים ישראלים בגרמניה ועל הקנקן שלא מעיד על מה שיש בו

ערן לוי כותב בבלוג שלו לפעמים גם על לגדל ילדה ישראלית בברלין. הפעם הוא כותב על "כמה כיף להיות מבולבל" (הכוונה ל"יובל המבולבל", כן?).

ועל זה אני אוסיף משהו קטן: הוא אומר שה"יובליות" של יובל המבולבל - הקול המעצבן שלו, התזיזיתיות וכו' - לא היו עוברים בגרמניה. קשה לי לשפוט לגבי התזזיתיות, כי אני לא רואה מספיק טלוויזיה גרמנית לילדים (אצלנו ההורים העילאיים והמתנשאים רואים בעיקר Logo, Sesamstrasse ואת העכבר, כי אותם יש באינטרנט). אני בטוחה שחוץ מן הדברים הרגועים יש המון תזזיתיות.

אבל לגבי המראה החיצוני, גם בארץ הוא לא היה אמור "לעבור מסך", אם אתם שואלים את קברניטי ערוצי הילדים - יובל שם-טוב (יובל המבולבל בשבילכם), הגיש מספר פעמים מועמדות לערוצי הילדים בטלוויזיה ונדחה בגלל המראה שלו. רק לאחר שהצליח בדרכים אחרות (הוצאת DVD עצמאי, הופעות בקניונים) הם הסכימו לקבל אותו. כי לערוץ הילדים יותר חשוב להראות לילדות שלנו בחורות שדופות עם מחשוף ענק, מאשר בנאדם בעל מראה ממוצע שמשכיב את הילדים על הרצפה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה