יום שישי, 20 בספטמבר 2013

אירועים למשפחות בסוף השבוע הקרוב


שישי: מועדון הקידוש של ריקה-שטראסה 

ב-18:00 תתקיים פעילות לילדים בבית הכנסת של ריקה-שטראסה, כולל סוכה בחצר בית הכנסת. סוכות נוספות ניתן לראות בבתי חב"ד.

סוכות גם בפרידריכסהיין

סניף במבינים החביב של פרידריכסהיין פותח סוכה ; היום אחר הצהריים תיבנה הסוכה באופן משותף . ביום ראשון תיערך חגיגה משותפת עם פעילויות ומידע.עטלפים בשפנדאו

המצודה בשפנדאו מככבת בשבועות האחרונים בדיווח שלי, והיא שווה ביקור גם אם אין בה אירועים מיוחדים. בסוף השבוע הקרוב, יערך בה פסטיבל עטלפים , בסימן ערפדים.
בתשלום, שבת וראשון

יום הילד הבינלאומי

לא עובר יום בברלין בין סקנדל ופסטיבל, וגם הילדים צריכים להתרגל לקצב הזה. ביום ראשון, בין עטלפים לבחירות, מתקיים גם "יום הילד הבינלאומי". במסגרת האירוע יש מסיבת רחוב גדולה בפוטסדמר פלאץ, וילדים בגיל בית-ספר יוכלו להשתתף אחר הצהריים בסדנאות מיוחדות בנושאי אמנות ב"מרטין גרופיוס באו".

או-באהן! או-באהן!

מה האות הראשונה שילדים יודעים לזהות? אחרי ה-M הצהוב עם הקשתות (שאותה מזהים באופן מופלא גם ילדים שמעולם לא היו שם, או ילדים שבילו שם פעם אחת בחיים), באה כנראה ה-U של האו-באהן.

ביום ראשון יערכו נסיעות באו-באהן היסטורית בקווים U2 ו-U3. פרטים נוספים באתר חובבי האו-באהן ההיסטורית, שמפעילים אנשים שהם כרונולוגית מבוגרים, אבל גם כן מתרגשים מנסיעות באו-באהן (ותודו שגם אתם!)

גם מאגר כלי הרכב העתיקים של המוזיאון הטכני יהיה פתוח במהלך יום ראשון, ב-Monumentenstraße ליד הגשר.

שני האירועים חינם (לראשון יש צורך בכרטיס BVG לנוסעים מעל גיל 6).

בחירות

אה, ויש גם בחירות (סקנדל/פסטיבל, זוכרים?). יש כמה מסיבות רחוב מיוחדות לקראת הבחירות, למשל ב-Preussenallee בשכונת ווסטאנד.

מסיבות רחוב ואירועים נוספים בסוף השבוע

- בשבת-ראשון: פסטיבל תפוחי אדמה בדומנה-דאהלם (כניסה בתשלום)
- בשבת: מרתון סרטי אגדות ב-Babylon (בתשלום, פרטים נוספים)
- בשבת ובראשון: גם פסטיבל סתיו במשתלת שפט (פרטים נוספים)


שמחת תורה בפרנקל-אופר

במבינים מארגנים גם חגיגת שמחת תורה, בבית הכנסת בפרנקל-אופר, ביום חמישי הקרוב, ה-26 בספטמבר.  אירועים נוספים לרגל שמחת תורה יהיה בוודאי ניתן למצוא בכל אחד מבתי הכנסת האחרים של ברליןאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה