יום רביעי, 3 ביוני 2015

פעילויות לילדים ולכל המשפחה בברלין, בסוף השבוע של ה-5 -7 ביוני

עוד שבת של כדורגל 

והפעם גביע האלופות של אופ"א, משחק הגמר בין ברצלונה ויובנטוס ביום שבת. לפני שאתם שואלים - אם יש לכם 4000-5000 אירו מיותרים, אולי תוכלו להשיג כרטיסים מספסר מפוקפק בכניסה לאיצטדיון (מצד שני, אם יש לכם ככה סתם 4000 אירו מונחים בצד ואתם קוראי בלוג זה, אולי תתרמו?). 

אבל מחוסרי הכרטיסים יכולים להתנחם בצפייה משותפת (בשער ברנדנבורג, בהוף-ברוי, בכל גן בירה ובהרבה-הרבה מקומות אחרים) ואירועים רבים בכל סוף השבוע. 

30 שנים ל-Ökowerk

ה-Oekowerk חוגגים 30 שנים לפעילותם, כבי"ס שדה התנדבותי בלב הגרונוואלד. ביום ראשון הם יקיימו מגוון אירועים לחגוג את המאורע עם הפעלות, מוזיקה, וכמובן שיטוטים ביער

Ökowerk
כתובת: Teufelsseechaussee 22
תחבורה: הליכה של בערך 20 דקות  מתחנות גרונוואלד או Heerstr 
הפעילות בתשלום סמלי למי שאינו חבר בעמותה


זאת ועוד

 • מרוץ למען שילוב בעלי מוגבלויות בטמפלהוף, שבת 
 • פסטיבל לילדים בקולטורבראווריי 


 • עוד בשבת - מסיבה גדולה לכל המשפחה עם אמנות, תרבות, מוזיקה, חפצי מעצבים ואוכל ב-Malzfabrik (כתובת: Bessemerstrasse 2-14, 12103 Berlin ; תחבורה: קו 106 ל-Eresburgstr. או הליכה מתחנת Südkreuz)
 •  ואם לא הספיק לכם - ביום ראשון אירוע דומה, עם חפצי מעצבים, אוכל טוב ובמקרה הזה גם גינת משחקים משולבת, ב-Weddingmarkt שב-Nordufer , 13353 Berlin (תחבורה: Amrumer Str) 
 • פסטיבל נמל ברומלסבורג (גם בשבת, פרטים) 

מסיבת נמל ברומלסבורג

 • ה"ברלינר צייטונג" עושה מסיבה לקוראים, בבית הדפוס שלו (ומוזמן גם מי שלא קרא את העיתון מעולם, ולמעשה אפילו מי שלא יודע עדיין לקרוא - יש גם טירת קפצוצים ושאר אטרקציות לכל המשפחה). בית הדפוס נמצא בליכטנברג, לא רחוק מן השוק הווייטנאמי, ב-Am Wasserwerk 11 10365 Berlin , שבת מ-10:00 - 16:00. כלומר יהיה פשוט להגיע עם ה-M6 ל-Genslerstr (תחנה אחת לפני האיקאה) או עם ה-M8 ל-Herzbergstr./Siegfriedstr. (תחנה אחת אחרי השוק הווייטנאמי)
 • פסטיבל מקהלות בשבת ב-Crellestr בשונברג (ליד Julius Leber Bruecke) 
 • ביום ראשון גם "פתיחת תערוכה לילדים" ב-Haus am Waldsee, בין 11:00 ל-13:00 
 • ונישאר בתחום האמנות: ביום ראשון, גלריה באוויר הפתוח על האוברבאום-בריקה (ליד תחנת Warschauer Str) 


 • בבית הקפה/מסעדה ה-Üבר-היפסטרי Le Labo, שב-Charlottenstr. 2 יכניסו טירה מתנפחת לקפצוצים, פינת הקראה לילדים, אזור יצירה ועוד. הבראנץ' מתקיימת פעם בשבועיים. הפעילות לילדים בתשלום נוסף. שבת, 9:00 - 15:00 ב-Charlottenstraße 2 10969 Berlin (רכבת U6 ב-Kochstr ; מומלץ להירשם מראש, פרטים באתר)
 • ואם אפשר לשלב גם יין: פסטיבל יין בגני בריץ, שישי-ראשון. 
 • ועוד אוכל: ביום ראשון, שוק מתוקים ב-Markthalle IX עם דגש על גלידה... 
 • קשה קשה למי שבדיאטה, כי גם בחוות קלייסטו שבמדינת ברנדנבורג עושים פסטיבל תותים, כולל עוגת התותים ענקית - עם הכנסות קודש לצלב האדום ועם מבצע תרומת דם. 

יריד מתמשך בשטגליץ

בקצה שטגליץ, לא רחוק מתחנת Lichterfelde Ost של ה-S25, מתקיים היריד השנתי של שטגליץ, ה-Steglizer Festwoche .בתכנית: מתקנים, דוכני אוכל, בימות הופעות, וזיקוקים בימי שבת בערב. הכניסה חינם; העלייה למתקנים עולה כסף, ובימי רביעי, העלייה למתקנים בחצי מחיר.
השנה: עד ה-7 ביוני. 
כתובת: Bäkestraße כמו גם Krahmerstraße  שניהם ב-12207, Berlin 
הגעה Lichterfelde Ost שטגליצר פסט-ווכה

קבלות שבת ואירועים קבועים 

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.

מקור: אתר במבינים
עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא) . ב"תודנקה" יש מדי פעם גם כן מפגש  בימי שבת - כדאי לבדוק עם המארגנים 

פעילויות ואירועים בברלין בהמשך השבוע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה