יום רביעי, 26 בנובמבר 2014

שווקי חג מולד ועוד המוני אירועים למשפחות, ילדים וסתם ברלינאים: בין ה-28 ל-30 בנובמבר

קבלות שבת

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.

מקור: אתר במבינים


עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא) . ב"תודנקה" יש מפגש חדש ביום שבת הקרוב - בין 11:00 ל-12:00 תהיינה פעילויות לילדים בבניין בית הכנסת של ריקה-שטראסה (Rykestr 53), בקבוצות גיל מקבילות (פרטים בפייסבוק

שווקי חג המולד 

תלוי בטעם שלכם, יש מבחר של שווקי חג מולד שכדאי לבקר בהם. יש כמובן שווקים כמו ב"אלכסה", שהם למעשה סוג של לונה-פארק ענק. יש שווקים של ארגוני צדקה או של מעצבים עצמאים, שבהם תוכלו למצוא דברים יותר מעניינים. 

יש כל כך הרבה שווקי חג מולד שווים, שאני מקווה שתנצלו את הימים שבין ה-24 בנובמבר ל-22 או ה-23 בדצמבר ותבקרו בכמה. יצוין, כי במהלך התקופה הזו נציע סיורי שווקי חג מולד, עם קצת רקע על מנהגי החג ועל השווקים השונים, בתיאום מראש (במייל שלנו - info at berlinhebrew.com). פרטים ב"השבוע בברלין". 

כמה שווקים מיוחדים לסוף השבוע הקרוב: 
  • שוק ב"אולם הרכבות" של פארק Südgelände (תחנת רכבת: Priesterweg) , ביום ראשון , בתוך פארק טבעי ענק שהיה חלק ממערכת הרכבות של ברלין. 
שוק באולם רכבות ישן (מקור YTTI)

  • שוק חג מולד צמחו-טבעוני יתקיים בארנה של טרפטו, ראשון. בעוד שבשווקים האחרים רבים המאכלים, אבל רובם לא מתאימים לטבעונים (וחלקם הגדול גם לא לצמחונים), פה תוכלו למצוא בראט-וורסט מסייטן, מאפים ללא חלב/ביצים/דבש וכמובן מתנות מתאימות, ללא עור, פרווה ושאר מרכיבים מן החי. Arena Glashaus, ב-Eichenstraße 4, 12435 Berlin (תחנה: שלזישס טור או טרפטו פארק). הכניסה בתשלום סמלי. 
  • לא יודעת עד כמה למי שהוא בכלל לא נוצרי חשובה "רוח חג המולד", אבל בסופו של דבר, מרבית השווקים ה"רגילים" מסחריים להחריד, ולעומת זאת יש מספר שווקים קטנים וחמודים שמיועדים למעשה לאיסוף כסף לארגוני רווחה וצדקה. כזה הוא למשל השוק של ה-Verein Christliches Jugenddorfwerk שיתקיים ב-Bundespresseamt בין ה-25 בנובמבר ל-5 בדצמבר (פרטיםשוק של ה-VCJ (הידעתם שה-Sandmännchen , מימין, חוגג השבוע יומולדת 50?)

  • קיימים כמובן הרבה שווקים גדולים וממוסדים יותר: בארמון שרלוטנבורג, באלכסה, בזנ'דארמנרמרקט וליד בית העירייה האדום באלכסנדרפלאץ. השוק של ה"קולטורבראווריי" מכונה Lucia Weihnachtsmarkt ויש בו לפחות מרכיב אחד מקורי: הוא שוק "בסגנון סקנדינבי". מעבר לכך שהוא אחד השווקים היפים שבהם תמיד כדאי לבקר (ושיש בו את השילוב הרגיל של אוכל/ מוזיקה /דוכנים /מתקנים), יש בו גם פעילויות לכל המשפחה בחינם בימים שבת וראשון, בכל סופי השבוע של האדוונט. בשבת (בין 16:00 ל-18:00) יוכלו ילדים (מגיל 4 ומעלה) להינות מפעילויות יצירה מחומרים מומחזרים ב"אלטה קאנטינה"; בראשון (באותן שעות) תוכל המשפחה לשמוע על פלאיהן של ארצות סקנדינביה ואף להשתתף בחידון נושא פרסים בנושא (בחסות סוכנות נסיעות ברלינאית שמתמחה באזור). הכניסה (גם לשוק וגם לפעילויות שבתוך הבניין המחומם) - חופשית. 
Lucia Weihnachtsmarkt - Pressefoto Berlinskyline (Fotograf: Jochen Loch)

  • ואם כבר בסקנדינביה עסקינן, בברלין נציגות מקומית לכנסיות הלאומיות של מדינות סקנדינביה ובאופן מסורתי הן מקיימות בזארים לרגל חג המולד. בסוף השבוע הקרוב יתקיימו שווקי חג מולד כאלה בכנסייה הדנית ( Brienner Str. 12 10713 Berlin, תחנת Fehrbelliner Str) ובכנסייה השוודית (Landhausstr. 26, 10717 Berlin, תחנת Berliner Str). שבת/ראשון בשעות היום (אצל הדנים עד 18:00 בשבת ועד 17:00 בראשון; אצל השוודים עד 19:00 בשבת ועד 18:00 בראשון, נחשו איזו אומה מן השתיים המציאה את מלכודת הצרכנות איקאה), כניסה חופשית. 
  • בין השווקים הקטנים והמיוחדים, יש כמה ששווים אזכור וביקור במהלך אחד מסופי השבוע הקרובים. ב-Klunkerkranich בנויקלן (מעל קניון Neukoellner Arkaden) יהיה בשישי (מ-16:00) ובשבת שוק חג מולד (וכך בכל סופי השבוע הקרובים שלפני חג המולד, תחנה: Karl Marx Allee); בחוף אגם וייסנזה יתקיים שוק קטן עם אירועים (רובם בחינם), אוכל והפעלות בכל ימי הראשון (בתוך אוהל יורטה, תחנה: Indira Gandhi Str של ה-M4) וב-Neue Heimat שבמתחם RAW יתקיים שוק מעצבים/אוכל (שהפך שם לדי-קבוע), אבל עם נופך חג המולד. 
"שוק היבשות" במוזיאון האתנולוגיה 

עוד ממשיך השבוע הפסטיבל בשם "שוק היבשות" שכולל מוזיקת עולם, עבודת יד וכל מיני הפעלות לילדים. הפעילויות תעבורנה שבוע-שבוע בין היבשות, בכל סופי השבוע הבאים, של האדוונט. 

מוזיאון האתנולוגיה (Lansstr. 8 14195 Berlin , רחוק-רחוק בדאהלם, טוב לשילוב עם הדומאנה, אם מזג האוויר סביר, תחנת Dahlem Dorf )
יום שבת, החל מ-11:00 (ילדים בחינם; מבוגרים 8 אירו/4 לנזקקי סעד, נכים וכו')שוק היבשות

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה