יום חמישי, 16 באוקטובר 2014

סוף שבוע סתווי: אירועים בין ה-17 ל-19 באוקטובר בברלין

קבלות שבת

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא

אולי בגלל שמזג האוויר הפך לסגרירי, אולי סתם במקרה, מרבית הפעילויות המומלצות בסוף השבוע הזה הן בתוך מוזיאונים. 

לא לפספס: פסטיבל האורות

בסוף השבוע הזה מסתיים (ביום ראשון) פסטיבל האורות. הדעות חלוקות על כמה הפסטיבל הזה "שווה" כלשעצמו, למי שאינו צלם חובב, אבל ילדים בוודאי יתלהבו מסיור לילי בין הבניינים המוארים. מן המפורסמות היא, שילדים אוהבים קיטש. אחרי החגים? לפני החג הבא!

רק יצאה לה שמחת תורה והנה בא לו החג הבא: האלווין. ילדים ישראלים-גרמניים נאלצים להתחפש שלוש פעמים בשנה בפורים, ב-Fasching וגם בהאלווין: הוא אולי חג לא-יהודי ולמעשה גם לא-גרמני, אבל הוא פה וכדאי שתכינו את התחפושות, הממתקים והדלעות. החג עצמו מתקיים ב-31 באוקטובר אבל פעילויות לרגל החג ניתן לראות במספר מוזיאונים ומרכזי פעילות. 

במוזיאון התקשורת, למשל, יכינו ביום ראשון מסיכות לרגל האלווין (מ-14:00 עד 17:00, מגיל 8 ומעלה); וב-FEZ יקדישו את הפעילויות בשבועיים הבאים להאלווין תחת הכותרת Hexen, Geister, Mutmachmonster וכולל הרבה מאוד פעילויות (בקישור). 
ראשון: יום פתוח במוזיאון לכלי נגינה

ברלין התברכה בכ-200 מוזיאונים, חלקם יותר ופחות מיוחדים מבחינת סוג ההיצע. במוזיאון כלי הנגינה של ברלין אפשר לראות כלי נגינה עתיקים או היסטוריים שכיום כמעט לא נעשה בהם שימוש; לצד כלי נגינה בני ימינו שנעשה בהם פחות שימוש למרות מגניבותם: למשל כלים אלקטרונים שמופעלים באמצעות גלי אור. ביום ראשון יחגוג המוזיאון יום פתוח, עם פעילויות לילדים, אפשרויות להתנסות ועוד. 
יום ראשון, החל מ-12:00
המוזיאון לכלי נגינה, Musikinstrumenten-Museum (כתובת: Tiergartenstraße 1, 10785 Berlin; תחבורה: U2 לפוטסדמר פלאץועוד ביום ראשון: תעשו מה שאסור, ב"המבורגר באהנהוף" ; בונים סוכות במוזיאון היהודי

"תעשו מה שאסור" היא כותרת סדנא לילדים ב"המבורגר באהנהוף" שבה מותר לילדים לצייר על הקירות. אחר כך תוכלו להגיד על אמנות עכשווית במוזיאון הזה "גם הילד שלי יכול לצייר ככה. למעשה, הוא צייר את זה". 
Tun, was verboten ist! יום ראשון בין 14:00 ל-16:00, בתשלום (9 אירו), מחייב הרשמה מראש, לפרטים נוספים
המבורגר באהנהוף, Invalidenstraße 50-51, 10557 Berlin (תחבורה: Hauptbahnhof) 

את הפעילות שלו לקראת סוכות מציע המוזיאון היהודי דווקא אחרי החג - בסוף השבוע הזה, ובשני ימי הראשון שלאחריו. הפעילות מיועדת לילדים (דוברי גרמנית) מעל גיל 5 וכוללת בניית סוכה כמו גם סיור מותאם במוזיאון. פרטים נוספים באתר המוזיאון 

בונים במוזיאון היהודי


תזכורת קטנה אבל חשובה

איגוד נהגי הקטרים מאיים להשבית את התחבורה שקשורה ל-Deutsche Bahn בסוף השבוע הקרוב. יושבתו רכבות ה-S והרכבות האזוריות בברלין, אבל הרכבות התחתיות, החשמליות והאוטובוסים (כולם בניהול ה-BVG) ימשיכו לפעול כרגיל ואף במתכונת מוגברת, כדי לענות על צרכיהם של אלה שמשתמשים בדרך כלל ב-S באהן כדי להגיע למחוז חפצם. כדי לבדוק כיצד להגיע ליעד מסוים, הכניסו את הכתובת באתר ה-BVG והסירו את האפשרות להשתמש ב-S (מסומנת כ-S לבנה על רקע עיגול ירוק) והרכבת האזורית (מסומנת כמעוין אדום). 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה