יום חמישי, 21 באוגוסט 2014

אירועים לסוף השבוע של ה- 22 - 24 באוגוסט

קבלות שבת

יום שישי אתם יודעים, יש בעיר קבלת שבת (לילדים ומשפחות). ב"במבינים" (ב-Brandenburgische Str) יש אחת; והשנייה ב-Rykestrasse.

שבת/ראשון: פסטיבל משלב ב-Uhlandstr

פסטיבל "Stadt im Fluss" מתקיים זו השנה השנייה תחת הכותרת "פסטיבל משלב". הכוונה לשילוב בעלי מוגבליות, ובין דוכני האוכל, האמנות המקומית והמוזיקה (שלושתם גם מארגונים/מפעלים שבהם מועסקים בעלי מוגבלויות), יש גם מתקנים שבהם תוכלו להתנסות במשחק כדורסל בכיסא גלגלים או הסתמכות על שמיעה בלבד כמו מוגבלים בראייה. רחוב Uhlandstr בין Lietzenburger לקודאם יהיה חסום לרגל הפסטיבל המעניין הזה. באותה הזדמנות יהיה גם יום פתוח ב"מכון הצרפתי", כי צרפתית גרועה, אתם יודעים, זה סוג של מגבלה שלא חייבים להשלים איתה.

Stadt im Fluss - Inklusives Straßenfest , שבת/ראשון משעות הבוקר המאוחרות
Uhlandstr
כניסה חופשית
היסטוריה ברובע ניקולאי

ברובע ניקולאי יתקיים פסטיבל היסטורי שמכסה את התקופה שבין תקופת הבארוק לבין תקופת הקייזר (ובקיצור: היסטוריה ברלינאית, אבל בלי החלקים הממש מבישים שלה). יהיו משוגעים לדבר (וגם סתם שחקנים) שיסתובבו בתלבושות תקופתיות, הפעלות לילדים (כולל בחירת "נסיך ונסיכת רובע ניקולאי"), תהלוכת תלבושות וכמובן מוזיקה, דוכני פיצ'יפקעס, אוכל ועוד.
שבת/ראשון, בכל רחובות רובע ניקולאי
תחבורה: אלכסנדרפלאץ

רובע ניקולאי בפסטיבל היסטורי

אליפות העולם בגלידה, באלכסנדרפלאץ

נראה לי שסוף סוף מצאתי את הייעוד המקצועי שלי: שופטת גלידה. באלכסנדרפלאץ (בין גאלריה קאופהוף לסאטורן) יתקיימו בשישי/שבת/ראשון מוקדמות "אליפות העולם בעשיית גלידה". המשתתפים, בעלי גלידריות בוטיק, יתחרו למי יהיה את הכבוד לייצג את גרמניה באליפות העולם שתתקיים ברימיני באיטליה. יהיו שם גם גלידות "רגילות" וגם טעמים פחות שגרתיים, למשל גלידרייה ממינכן שמציעה גלידת בירה (שתי ציפורים במכה אחת!). הלקוחות (זאת אומרת, אתם) קובעים, לצד שופטים מקצועיים (כאמור, אני בדיוק מבררת איך אני עושה הסבת מקצוע).

אליפות העולם בגלידה, שישי/שבת/ראשון
אלכסנדרפלאץ
כניסה חופשית, כרטיס לחמש טעימות עולה 5 אירו.

אליפות העולם בגלידה (המארגנים)כל סוף השבוע: פסטיבל מוזיקה, תיאטרון ועוד ב-Park am Gleisdreieck 

במהלך כל השבוע (ולמעשה עד סוף אוגוסט) מקיימת תחנת הרדיו "Radio Eins" פסטיבל בידור ב-Park am Gleisdreieck. במהלך שישי / שבת / ראשון כולל הצגות ילדים, מוזיקה, ספורט ועוד.
פרטים נוספים על כל התכנית


שבת: מים בששון

רשות המים העירונית, ה-Berliner Wasserbetriebe חוגגת כל שנה "פסטיבל מים" במטה המרכזי שלהם ב-Neue Jüdenstraße ברובע מיטה. הפסטיבל הזה, שמתמקד באיכות הסביבה, כולל הרבה מאוד הפעלות חינוכיות לילדים בנושאי מים, לצד השילוב הרגיל של דוכני אוכל ופיצ'יפקס, בידור, הגרלות (מרצ'נדייז של רשות המים!) ואפילו קצת מתקני הפעלה (זורבינג, למשל).

Wasserfest Das Familienfest an der Spree, שבת, משעות הצהריים
מטה BWB ב-Neue Jüdenstraße (תחבורה: U2 ל-Klosterstr או הליכה קצרה מאלכסנדרפלאץ/רובע ניקולאי)
כניסה חופשית

מסיבת רחוב ב-Neue Jüdenstraße לרגל פסטיבל המים

אם לצטט את חתול תעלול, זה עוד לא הכל. כי באותו זמן שרשות המים מקיימת את הפסטיבל שלה, גם ברובע רומלסבורג שעל גדות השפרה עורכים פסטיבל מים - פה יהיו משחקי מים לילדים, דוכני אוכל ומידע, אבל גם מרוץ סירות דרקון (סירות משוטים שמושטות בקבוצה).

Wasserfest Rummelsburger Bucht
Zillepromenade
שבת, החל מ-12:00

עוד פסטיבל מים. רק הילד רובי ממגדל משה חסרראשון: מסיבה במוזיאון כפר דיפל

ביום ראשון, בין 10:00 - 17:00, תתקיים מסיבה שנתית של ה-AWO (הארגון לרווחת העובד) במוזיאון כפר דיפל, מוזיאון בקצה דאהלם, שמשחזר את חיי הכפר בימי הביניים. המסיבה תכלול איפור, משחקים, מוזיקה מימי הביניים ועוד.
AWO Sommerfest , ראשון 10:00 - 17:00
Museumsdorf Düppel , ב-Clauertstraße 11, 14163 Berlin
תחבורה: קו 118 מ-Mexikoplatz או קו 115 מ-Zehlendorf
כניסה בתשלום (3 אירו למבוגרים, חינם לילדים)

יהיו גם סוסים - מסיבת AWO בדיפל
זאת ועוד


  • שוק מאכלים ומוצרים חקלאיים מברלין וברנדנבורג, בדומאנה דאהלם 

Brandenburger Spezialitätenmarkt – Regional und Bio
דומאנה דאהלם, Königin-Luise-Straße 49, 14195 Berlin
תחבורה: Dahlem Dorf U3
שבת/ראשון , 10:00 - 18:00 , הכניסה בתשלום (1 או 2 אירו, תלוי בזכאות להנחות)


  • בעיר העתיקה של קפניק יתקיים בימים שישי/שבת/ראשון "פסטיבל יין". למרות הכותרת האלכהולית, התכנית מיועדת לכל המשפחה וכוללת מוזיקה, אוכל ועוד.
Köpenicker Winzersommer 
בעיר העתיקה (Altstadt) ובאזור Schloßplatz Köpenick (כשם התחנה של חשמליות 27, 60, 61, 62, 67 ו-68 שמגיעות לשם). 
שישי/שבת/ראשון, כניסה חופשית 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה