יום שישי, 13 בדצמבר 2013

אירועים למשפחות בסוף השבוע הקרוב בברלין: כולל מבחר שווקי חג מולד

שלג בירושלים, סוג של שמש בברלין - עולם הפוך. 

יום שישי 

בריקה-שטראסה תיערך כרגיל קבלת שבת לילדים, עם ניבה אשד. גם בפירסטנוואלדר שטראסה יתקיים כרגיל המפגש של ילדי במבינים מזרח. 

בנוסף, באונטר דן לינדן יחגגו את יום לוציה הקדושה (קדושת חג המולד של שוודיה), בודכני Vattenfall שבשדרה. 

חמישה שווקי חג מולד לילדים 

מרוב שווקי חג מולד, לא חסר מה לעשות עם ילדים בסוף השבוע, בין אם בוחרים ללכת לאחד השקטים וה"חינוכיים" יותר (למשל אלה שבמוזיאון לאתנולוגיה בדאהלם) ובין אם בוחרים ללכת לרועשים ביותר (אלכסה, כמובן). למעשה, מעצם הגדרתם, שווקי חג מולד הם יעד מצוין ליציאה עם ילדים. אבל בכל זאת, כמה המלצות: 

1
אלכסה : אם אתם קצת כמוני, אתם תשנאו את המקום הזה (ואולי גם תחשבו שהגיהנום דומה לשוק חג המולד של אלכסה). השוק רועש, צפוף, המוני ומלא בפקאצות, פרחות ועוד כל מיני. אל תחלמו על למצוא שם אוכל שלא נטבל טוב-טוב בכימיקלים נוטפי צבעי מאכל ואז צופה בסוכר (או להיפך). אבל הילדים מתים על המתקנים, מן הסתם. לונה פארק ענק וכיפי. כל יום עד ה-24 בדצמבר.

(אלכסה (מקור

2
קולטורבראווריי : מרבית שווקי חג המולד הגדולים חוזרים על עצמם. אותם דוכנים של מזון, אותם קישוטים שנראים עבודת יד אבל הם למעשת תוצרת סין. בקולטורבראוורי החליטו להתמודד עם זה באימוץ נושא "זר" לשוק חג המולד שלהם - שוק חג המולד שלהם נקרא Lucia על שם הקדושה שנחגגת בשוודיה בתקופת חג המולד, וכל השוק מנסה לתת קצת טעם סקנדינבי. בין הדוכנים יש גם דוכני יצירה והפעלה לילדים ועוד אטרקציות מיוחדות. השוק נחשב לאחד היפים בברלין. כל יום עד ה-22 בדצמבר. 

קולטורבראווריי, קצת אחרת
מתוך האתר
3
שוק היבשות : הזכרתי את שוק התרבויות של המוזיאון האתנולוגי בתחילת הסקירה. בשוק קצת שונה משווקי חג מולד אחרים: בתוך מתחם המוזיאונים של דאהלם (ליד תחנת Dahlem) מתקיימות בכל סופשבוע הפעלות לילדים עם דגש על אחת מן היבשות. בסוף השבוע הקרוב תוכלו לתפוס את השוק האחרון שבהם - בנושא אפריקה. 
בשבת וראשון הקרובים (בלבד!) 
לא רחוק משם, בדומאנה דאהלם, יש גם כן שוק חג מולד בימי שבת-ראשון בלבד.  

שוק התרבויות
4
עולם החורף בפוטסדמר פלאץ: שווקי חג מולד נפתחים אחרי יום האבל שנקרא Totensonntag ואמורים להיות פתוחים רק בארבעת השבועות שלפני חג המולד. אבל בפוטסדמר פלאץ רוצים כנראה לעשות קצת כסף עוד הרבה לפני כן (וקצת אחרי כן) ולכן הם פותחים את אחד משווקי חג המולד היחידים שמתחילים בתחילת נובמבר ומסתיימים בתחילת ינואר. כדי לעקוף את הנושא, הם קוראים לשוק "Winterwelt" במקום שוק חג מולד והדגש הוא על מתקני ספורט חורף - מקום לגלוש עם אבובים בשלג מלאכותי, רחבת החלקה על הקרח, רחבה לשחק קרלינג. 
עד ה-5 בינואר, סגור בימי האבל של נובמבר (כבר לא רלוונטי); בערב חג המולד (24 בדצמבר) פתוח רק עד 14:00 (אתר


5
אזור ארמון שרלוטנבורג : יש עוד המון שווקי חג מולד שנחמד או כדאי להגיע אליהם (מי אמר העיר העתיקה של שפנדאו? חובה!), אבל לגבי סוף השבוע הנוכחי, כדאי מאוד להסתובב באזור ארמון שרלוטנבורג. לצד השוק ה"רגיל" שליד הארמון (שכמובן יופיו של הארמון מקרין עליו) יש שווקים קטנים בתוך מוזיאון ברוהן (Brohan) ובקלאוזנרפלאץ Klausner Platz 


מ-א-מ-ם בארמון שרלוטנבורג


רק בסוף השבוע הזה 

שוק חג מולד בפרידריכסהיין - KiezWeihnacht - ב-Samariterplatz עם הופעות של מקהלה מן השכונה ודוכנים מקומיים לצד הדוכנים ה"רגילים"

שוק חג מולד ליד ארמון קפניק, לצאת מן העיר ועדיין להחזיק בכרטיס AB 

שוק אקולוגי ב-Sophienstr במיטה 

שוק חג מולד ב-Markthalle IX שמריצים ה-Handmade Supermarket ביום ראשון הקרוב

ביום ראשון בלבד יתקיים גם יריד ב-Regenbogenfabrik בקרויצברג. פרטים נוספים פה 

ויש עוד מקומות מפלט מג'ורג' מייקל 

חוץ מכריתת אוזניים, יש עוד דרכים להימלט מג'ורג' מייקל (יאללה, יאללה, שיפסיק לילל על הלב שהוא נתן לבחורה ... ג'ורג' מייקל, אחרי הכל). בשבת תציע הפילהרמונית קונצרט לילדים עם אפשרות לנסות כלי הקשה. 

קפה שונהאוז לילדים בפאנקו חוגג בשבת יומולדת חמש, אתם מוזמנים להצטרף (פרטי פייסבוק


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה