יום שישי, 4 באוקטובר 2013

אירועים למשפחות בסוף השבוע הקרוב בברלין

מגיעה לקוראים המעטים של הטור הזה התנצלות על היעדר ההמלצות דווקא לשבוע שבו יש לנו ארבעה ימים - כולל יום איחוד גרמניה. אבל אני מקווה שאפצה בכך שאפרסם מתישהו בשבועות הבאים על המקום המופלא שבו ביליתי את סוף-השבוע הקודם, טירה לילדים ומשפחות בברנדנבורג, מרחק של כשעה נסיעה (עם רכב) מברלין. 

אז מה קורה בסוף השבוע הנוכחי, החל מהיום? כרגיל, הרבה. 


שישי: מועדון הקידוש של ריקה-שטראסה 

ב-18:00 תתקיים כרגיל פעילות לילדים בבית הכנסת של ריקה-שטראסה.

שבת/ראשון בסימן סתיו

ב-Akazienkiez, אחת השכונות היפות בברלין, מתקיים מדי שנה יריד דלעות לרגל הסתיו. היריד כולל כנהוג במסיבות רחוב ברלינאיות דוכני אוכל, אטרקציות, פעילויות והכל בחינם (חוץ מן ה"אמא, תקני לי בבקשה/אבא, אני רעב!"). גם בשבת וגם בראשון הקרובים. תחנת U קרובה: Eisenacher Str או תחנת ה-S ב-Julius Leber Bruecke

ככה זה היה נראה ב-2009, קרדיט לתמונה

בשבת בערב מתקיימת במצודת שפנדאו "מסיבת אור", עם ריקודי אש, מעגלי מתופפים, ועוד. לילדים גדולים ולמבוגרים, בתשלום.

בראשון מצטרפים גני העולם במרצאן לירידי הסתיו. החל מ-12:00 , כולל חיתוכים בדלעות, תפוחים צלויים ותיאטרון צללים. הכניסה בתשלום. ההגעה: עם אוטובוס 195 עד תחנת "גני העולם" (האוטובוס מתחיל ב-S Mahlsdorf או ב-S Marzahn)

מי שמוכן להרחיק עד גן ה-BUGA של פוטסדם (שמומלץ בזכות הביוספירה בכל מקרה), מתקיים בו בסופהשבוע הקרוב יריד ימי ביניים, בסימן קטיף התפוחים. הכניסה בתשלום.

זאת ועוד

אוקטובר הוא Kinderkulturmonat ובכל סופי השבוע מוצעות פעילויות לילדים ובני נוער במוסדות תרבות נבחרים. כך למשל במוזיאון הטבע (Naturkundemuseum) שמשלב חלק מן הפעילויות והסיורים המודרכים גם במסגרת ההיצע שלו לילדי בי"ס שנמצאים בחופשת הסתיו; ב-Haus der Kulturen der Welt שיבצע ביום ראשון פעילות לילדים בנושא מדינות מדומיינות (בהרשמה מראש בלבד). ילדים בין הגילאים 8 ו-12 יוכלו גם לקבל סיור מודרך מאחורי הקלעים במשכן הפילהרמונית ביום ראשון (בהרשמה מראש).

במהלך השבוע

לא ממש אירוע לילדים אבל אולי בכל זאת יעניין לספר שרותו מודן, שפרסמה לא מזמן את הספר "הנכס", תתארח בבניין הטאגסשפיגל ביום שני בערב. מעניין להגיע ולו כדי לראות איך עושים "הקראה" לספרות גראפית .... (דף האירוע בפייסבוק).

פסטיבל האורות יפתח ביום רביעי ויפאר את האטרקציות המרכזיות במשך השבועיים הבאים עם משחקי תאורה בשעות הערב. מומלץ לקחת ילדים גדולים יותר למסע בקו 100/200 בעקבות האורות. אירועים מיוחדים לרגל הפסטיבל פירטתי גם ב"השבוע בברלין".אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה