יום רביעי, 20 במרץ 2024

אירועים לסוף השבוע של ה-22 - 24 במרץ, כולל כמובן אירועי פורים

סוף שבוע עמוס במיוחד עומד לפניכם ותחושת ה-FOMO בעיצומה. אז כמה אירועים נבחרים (ועוד כמה מודבקים "רק" על המפה), שכוללים אירועים לכבוד פורים (שמתקיים בסוף השבוע הזה); לקראת הפסחא (בשבוע הבא - וקצת על זה גם בסוף הרשומה של סוף השבוע הזה, כולל רעיונות לשבוע הבא).  

ליצן קטן נחמד, רוקד עם כל אחד

אז כמובן פורים הוא גולת הכותרת של אירועי סוף השבוע, ויש לי כמה וכמה אירועים מומלצים עבורכם. 

 • שבת בצהריים: מסיבת פורים של קן ברלין של השומר הצעיר (פרטים) [ומומלץ להציץ גם קצת הלאה: בסוף חופשת הפסחא יש לקן גם מחנה פסח אמיתי עם אוהלים ופעילות בטבע - להרשמה]. 
 • שבת בלילה: קרנבל דה פורים, אולי המסיבה הכי גדולה בברלין לרגל פורים, במועדון ה"רנאטה" (פרטים/מיקום


 • ראשון: 
  • ילדים: 10:00 בחב"ד מערב


  • מבוגרים: משתה פורים שמארגנים "צוזאמן" אצל משפחה פרטית (פרטים); הכנת משלוחי מנות לנזקקים וקשישים ב"הלל" (פרטים)


משנכנס פסחא, מרבין בשמחה

חג הפסחא מתקיים בסוף שבוע הבא: ביום חמישי (28 במרץ) יש "פרה-חג" שנקרא "יום חמישי הקדוש" (הסקרנים יכולים לקרוא בוויקיפדיה על מה ולמה). ביום הזה מצאתי המון-המון "מדורות פסחא" בכל מיני כפרים בברנדנבורג (בברלין דוחים את מדורות הפסחא, אחד ממנהגי הפסחא באזורינו, לימי החג עצמם). 

יותר חשוב לציין שביום שישי הבא (29 במרץ) מתקיים יום שישי הטוב, יום תענית נוצרי שהמשמעות העיקרית שלו עבורכם בתור תושבי ברלין והמבקרים בה - החנויות סגורות! מסעדות, בתי קפה, מוזיאונים/אטרקציות וגם סתם תחבורה ציבורית פתוחים, אבל חשוב לזכור גם למשל שאין גן (במידה ואתם קצת מעופפים). אני כמובן אשתדל לפרסם מבעוד מועד בשבוע הבא כמה רעיונות מה כן לעשות ביום הזה. בשבת הבאה (30 במרץ), אגב, החנויות פתוחות, לכל המודאגים למצבם הכלכלי של הבעלים של יוניקלו ופריימארק. 

בכל מקרה, כבר בסוף השבוע הזה יש המוני אירועים לקראת החג: 

 • מה קדם למה, הביצה או התרנגולת? ראשית, ביולוגים התפתחותיים כבר קבעו בצורה נחרצת, שזוהי הביצה. ואחרי שעניתי ברצינות, אספר שב-FEZ עורכים אירועים החל מיום שבת ולאורך חופשת הפסחא, עם פעילויות לילדים מגיל שש ומעלה. בין היתר מובטחות מדורת-פסחא, חידונים ומסלולים, כולל כמובן דיון בנושאי דינוזאורים, נו כבר אמרתי שהביצה באה ראשונה (פרטים/מיקום). הכניסה בתשלום צנוע. 


 • ביום ראשון יתקיים שוק פסחא עמוס במעדנים, מוצרי נוי עבודת יד ושאר ירקות בקארל-אוגוסט-פלאץ בשרלוטנבורג (פרטים/מיקום
 • בשישי-ראשון יתקיים "פסטיבל עשבי תיבול" ב-Spaeth שבטרפטו, והחל משבת (ועד ה-30 במרץ) יהיו שם גם הדרכות בצביעת ביצים מסורתית בסגנון סורבי/וונדי (העם שיושב לו בשפרה-וואלד), אז הנה כבר קבלו טיפ לקראת החופש בשבוע הבא (פרטים/מיקום
 • גם בברנדנבורג יחגגו: בבליץ יערכו ב-Stadtpark (מרחק קצר מתחנת הרכבת שלהם) פסטיבל אביב ופסחא בימים שבת/ראשון (פרטים/מיקום
שוק פסחא בבליץ (צילום: המארגנים)
ועוד חשוב או מעניין בסוף השבוע

כמה דברים שלא יכלו להיכנס בקטגוריות האחרות אבל שווה להזכיר: 
 • בבריץ (לא בגני בריץ אלא ליד הארמון) נפתח ביום שישי יריד האביב והפריחה, שזה אומר מתקנים, דוכני אוכל ושטויות, בימות מוזיקה מזעזעת - וזה לא רק בסוף השבוע, אלא למעשה בכל יום עד ה-14 באפריל, סוף החופשה (לעוד רעיונות לחופשה, הציצו בסעיף הבא).  (פרטים/מיקום)
 • תיאורטית לא קשור ישירות לפסחא, חגן של ביצי השוקולד והארנבונים, אבל במארקטהאלה IX יש ביום ראשון שוק נשנושים שמוקדש כולו לאחד הדברים הראויים היחידים שהאנושות הצליחה להפיק (אני מרירה, לא רק בשוקולד, תתמודדו) - תוצרי הלוואי המתוקים של פולי הקקאו (פרטים/מיקום


 • ועוד מאבות המזון, פסטיבל גלידה בסוף השבוע במבחר גלידריות - טעם אחד מקורי ב-1.5 אירו לכדור, וכרטיס החתמות שאיתו תיאורטית אפשר לקבל עוד דברים. (פרטים)


 • שרשרת אנושית נגד גזענות ברודו ביום שבת, לאורך רחוב Alt Rudow\ החל מ-11:00 (פרטים/מיקום)
 • ביום שבת יחגגו את האביב ואת "יום היער" ב-Revierförsterei Blankenfelde , עם הפעלות, הסברים, יצירה ואוכל (פרטים/מיקום)
 • בכל סוף השבוע (חמישי-ראשון) יתקיים גביע העולם בקפיצה למים בבריכה של לנדסברגר אלה, לחובבי הספורט היפה הזה. אין נציגות ישראלית (פרטים)

חופשת פסחא, חג גדול לילדים

 • שימו לב, שכמה מן הרעיונות למהלך השבוע נמצאים ברשומות הקודמות לגבי פסחא - ככה זה כשלמשל הפעילוית ב-FEZ נמשכות גם בסוף השבוע, וגם במהלכו. 
 • לגילאי 6-12: ב-Fabrik Osloer Strasse יציעו במהלך הימים שני-חמישי סדנאות אקרובטיקה, ריקוד, להטוטנות וכו' - והכל בחינם וללא צורך להירשם מראש (פרטים/מיקום
 • גם במהלך סוף השבוע וגם במהלך השבוע (חוץ מימי רביעי) יוצעו פעילויות לילדים ולכל המשפחה במוזיאון Düppel שמדמה כפר ימי ביניימי. יהיו הפעלות של צביעת ביצי פסחא או אריכת מטליות (ניתן להביא שאריות בד). תוכלו להנות גם ממשחקים היסטוריים לילדים וקסמים; ואגדות או הופעות להטוטן. בנוסף, אוכלים לחם מהמדורה (יענו Stockbrot) (פרטים/מיקום)
 • פסחא היא גם תחילת עונת ירידי ימי הביניים והפנטזיה ברחבי ברלין וברנדנבורג, ואחד הגדולים בהם מתחיל עוד לפני סוף השבוע הבא, כבר ביום חמישי, 28 במרץ, תוכלו להשתתף ב-Oster Klosterfest Chorin (פרטים/מיקום, למגיעים עם תחבורה ציבורית, יש שאטל מתחנת הרכבת 16230 Britz, לא לבלבל עם בריץ שבברלין) . יש אפילו הנחה על הגעה ביום הפתיחה (יום חמישי). 


מפת אירועי סוף השבוע

כולל כמה אירועים שלא כלולים בבלוג עצמו, אבל אולי יעניינו את מי שבסביבה או מחפש משהו מיוחד במיוחדאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה