יום שישי, 25 ביוני 2021

אירועים לסוף השבוע של 25-27 ביוני וגם לימי החופש שאחריו

 סוף סוף, החופש הגדול של בתי הספר של ברלין, כי השנה הילדים בקושי היו בבית. 

כמה אירועים נפלאים לסוף-השבוע 

הילחמו למען זכותכם (לחגוג)

ביום שבת תתקיים בעיר הפגנה שתצא ממספר מוקדים לכיוון אלכסנדרפלאץ, למען שוויון זכויות לכולם~ן, לא משנה העדפתן המינית או הצורה שבה הם מזהים את עצמן. ולמרבה הצער, בכל שנה איכשהו המציאות מציגה לנו עד כמה ההפגנות האלו חשובות - למשל בהקשר של "החוק ההונגרי", אבל גם אלימות שקורית פה (בברלין היחסית בטוחה) נגד להטב"ק~יות... בקיצור: ב-13:00 התחלה בכנסיית גת-שמנים בפרנצלאוור ברג ( Gethsemanekirche, אגב לפני כן תפילה למען שוויון זכויות שם, אם אתם בעניין); התחלה נוספת בהרמנפלאץ ושלישית מאורניינפלאץ . ההפגנה תשודר גם בסטרימינג באתר של ההפגנה, למקרה שאתם מעדיפים (או לא יכולים) לא לצאת מן הבית, או שאתם קוראים את הטור שלי ממקום אחר בגרמניה. סיום כאמור באלכסנדרפלאץ ולאחריו יש גם אירוע סיום (בתשלום וברכישת כרטיסים מראש) ב-Alte Münzeבמקביל להפגנה הממוסדת, שתתחיל בשלושה מוקדים ב-13:00, תתחיל גם הפגנה של אנרכיסטים ב-14:00 ב"מזרקת האגדות" בפרידריכסהיין".

זוהי אגב לא הפגנת ה-CSD המפורסמת, מצעד הגאווה - שאמור להתקיים השנה בסוף יולי (בגלל הקורונה פוצלו אירועים רבים שבד"כ מתקיימים ביחד, וגם לא מתקיימת מסיבת הרחוב המפורסמת בנולנדורף-קיץ). פרטים על כל אירועי הגאווה בברלין פה  

(אגב - למי שמזהה את הכותרת כשם של שיר של ה"ביסטי בויז", יצוין שהם רצו לקרוא לאלבום הראשון שלהם - Don't be a Faggot ... ). 


ומה עוד מתקיים ברחובות?
 • ה"בייטקלאב" חוזר בימי שישי אחה"צ, ב-Jules בפארק גלייסדרייאק (כתובת Luckenwalder Str. 6b, 10963 Berlin) ; חוץ ממנו יש את ה-Subaemarkt בשבת ב-Revier Südost (כתובת Schnellerstraße 137 12439 Berlin ) ; ה-Flowmarkt ביום ראשון במייבאך-אופר ; ושוק קרמיקה בחצר מוזיאון הקרמיקה בשבת ובראשון 
 • סגירה חלקית של ה-Leipziger Straße ביום ראשון החל מ-15:00 באזור של בנייני המגורים לטובת "רחוב משחקים" בחוץ ; גם ב"טרפטו פארק" מתוכננת פעילות משחק קהילתית, בשבת החל מ-12:30 (פרטים)
 • מסיבת גן יש רק אחת - בגינה הקהילתית ElisaBeet שבגזונדברונן ( Wollankstraße 66, 13359 Berlin ), ביום שבת, החל מ-10:00 
 • ועוד בגזונדברונן - מסיבת רחוב(!) ב-Bellermannstraße ביום שבת (פרטים)


 • בשבת/ראשון יתקיים "יום האדריכלות" ברחבי ברלין, מה שיתן לחובבי האדריכלות שבינכם הזדמנות פז לבקר בבניינים ופרויקטים שיעניינו אתכם ולקבל עליהם הסברים. כמובן מצריך הרשמה מראש


מוזיאונים מעשירים את החיים

יום האדריכלות מהווה תירוץ אלגנטי לעבור לדבר על אירועים במוזיאונים, כי בסוף השבוע פותחים חגיגית את אגף הילדים של המוזיאון היהודי, ANOHA , שכרגיל במוזיאון הזה, הוא יצירה אדריכלית ולא רק מבנה סתמי. כמובן שיום האדריכלות גם מאפשר סיורים מודרכים במבנה - ומבוגרים עם ילדים (לא כל אחת מן הקבוצות לבד) מוזמנים לבקר במוזיאון החדש. 

קרדיט צילום : המוזיאון היהודי


ומה עוד קורה במוזיאונים?
 • סדנה מקוונת לכבוד התערוכה של יאיויי קוסמה, פרטים 

בהמשך השבוע

המון אירועים לכבוד החופש הגדול של בתי הספר בברלין. בין היתר יש מבחר של קייטנות : 
 • כתבתי על חלק מן הקייטנות ברשומה על קייטנות בברלין , אבל אתם מומלצים לדון ולהתייעץ איתי אם נתקעתם בלי פתרון לשבוע הקרוב או לשבוע שאחריו, יש לי רשימה שלמה של רעיונות שבוודאי ייגעו את מי שאינו מחפש. לגבי השבוע שאחריו (5-7 ביולי), אני מבטיחה שזו פעם אחרונה (כמעט) שאני מפרסמת, אבל אתם כמובן מוזמנים למחנה הקיץ של השומר הצעיר - שכולל ילדים מכל רחבי גרמניה. עוד בהקשר זה: 
  • בכל יום הולכים להציע ב"בית יאנוש קורצ'ק" שברובע ניקולאי "קייטנת יום" עם פעילויות אמנות לבני 11-16 (פרטים), קחו בחשבון שהקייטנה פחות מתאימה לילדים שמתקשים מאוד עם גרמנית, אלא אם הם דוברי רוסית. 
  • ביום רביעי אחה"צ תתקיים פעילות בר/בת מצווה של "השומר הצעיר" לנערימות בני 11 - 14 


 • לחובבי הספונטניות, ה-FEZ מציע "קרקס על הים" ו"מחנה אוטופיה", פעילויות מבדרות וחינוכיות בכל יום , כמובן שיש מגבלה לספונטניות בדמות הצורך לרכוש כרטיסים מראש, אבל עדיין וגם...

תודה למי שרוכש לי קפה וגם למי שסתם נותן פידבק. (ואם אתן רוצות~ים לספר לי על משהו שאתם מארגנים~ות, צרו קשר) 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה