יום חמישי, 17 בספטמבר 2020

ראש השנה ואירועים נוספים החל מן ה-18 בספטמבר

 ראש השנה הוא כמובן במוקד האירועים בסוף השבוע הנוכחי, אבל יש עוד דברים! 


ראש השנה 

החג מתחיל ב-18 בספטמבר בערב, ומסתיים ביום ראשון. 

  • סעודות חג: סעודת החג ב"צוזאמן" כבר מלאה, אבל אפשר כמובן לשאול . מקום נוסף שיתכן ויהיו בו מקומות הוא בית חב"ד אלכסנדרפלאץ (ואם תרצו לתרום לו - מידע פה) ; בנוסף כמה בשלנים מקצועיים מציעים ארוחות חג מוכנות לרכישה ולהזמנה. 


  • תפילות חג: שישי בערב, שבת בבוקר ובערב וראשון בבוקר - בכל בתי הכנסת של ברלין מחרדי ועד רפורמי (בערב שעת התחלה בין 18:30 ל-19:30; בבוקר בין 8:30 ל-9:30 בדרך-כלל). 

מסיבת ראש השנה ביום ראשון

פעילות תחילת העונה ומסיבת ראש השנה של "השומר הצעיר" מתקיימת ביום ראשון ליד פולקספארק פרידריכסהיין (כלומר, לא רחוק מאלכסנדרפלאץ). 

לגילאי 6 ומעלה (עד 18, בקבוצות גיל שונות) 
יום ראשון הקרוב אחה"צ, פרטים והרשמה אצל berlin@hashomerhatzair-eu.com ממשיכים 

  • פסטיבל האורות יסתיים ביום ראשון השבוע, ובינתיים מתקיים בכל ערב. ההיילייט לישראלים הוא כנראה המיצג בכיכר בבל (Bebelplatz) שכולל מחווה למדינת ישראל ולתרבות הישראלית כולל עמוס עוז, משתתפי אירוויזיון וכל מיני כאלה (אין קרבות של כיסאות פלסטיק, כך שלא לחלוטין לקחו הכל מן התרבות הישראלית). 

אני יודעת שרובכם כבר ראיתם, אבל רק למקרה שלא, הסרטון שלנו מפסטיבל האורות   • יריד הסתיו של ברלין, מין לונה-פארק ויריד נודד ב-Zentraler Festplatz ממשיך ויהיה פתוח כל יום עד 4 באוקטובר. 
  • ויש אפילו מסיבת רחוב ב-Preussenallee בווטסאנד בסוף השבוע. 
  • יום שבת הוא גם יום "ניקוי המרחב הציבורי" ויש כמעט בכל פינה בברלין יוזמה לנקות יחדיו את המרחב הציבורי. פה תוכלו למצוא משהו קרוב אליכם או במיקום שנראה לכם נחמד לטייל אליו 
  • דלעת, דלעת - בכל מקום - הנה מתחיל הסתיו. ב"קארל" מתחילים עם איזה יריד דלעת שמוכר בין היתר דלעות מקומיות לצד תצוגות דלעת פוטוגניות ; בקלייסטו מתקיים פסטיבל דלעות כולל תחרות הדלעת הגדולה וכיוצא בזה. 


והנה התחזית לשבוע שאח"כ 

  • יסמין לביא מארגנת שוק פשפשים למשפחות ישראליות, עם עתר וטינקה ועוד המון הפתעות, ביום שבת הבא. בואו בהמוניכם (כמובן שתהייה הקפדה על תקנות הקורונה 
  • יום כיפור יוצא השנה ביום שני, 28 בספטמבר (ערב יום הכיפורים, 27 בספטמבר). אם יש לכם ילדים בבתי ספר ממלכתיים, מותר להוציא אותם מן הלימודים לרגל חגים יהודיים, רק צריך להודיע מראש. כמובן שכל בתי הכנסת יציעו תפילות לרגל המועד - ואם יהיה מעבר לכך משהו מעניין, אשמח להודיע לכם. 
  • חופשת הסתיו מעבר לפינה (12 - 24 באוקטובר) - אם הילדים שלכם בגיל בי"ס ועדיין לא הסדרתם הורט (או שאתם מעדיפים דברים אחרים), זה הזמן לחפש משהו. אשמח לתת המלצות 


* * 

פספסתי משהו חשוב? אשמח להערות. יודעים על משהו שיקרה או מארגנים משהו? תודיעו לי. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה