יום שני, 11 בנובמבר 2019

ברלימאמא בדרכים: חוף הים הבלטי ב-Usedom (האי אוזדום)

חוף הים הבלטי (ה-Ostsee, אוסטזה, בגרמנית) הוא כמעט החוף הביתי של הברליאנים ויעד חופשה פופולרי ביציאה מברלין.

איך להגיע

אפשר כמובן להגיע עם רכב. אזורי הים הבלטי נמצאים במרחק של כשלוש שעות נסיעה מברלין. אבל ממש לא חייבים רכב - אחת הסיבות שהברלינאים משתלטים על חופי הים הבלטי כל פעם שהשמש מציצה מבעד לעננים היא שקל מאוד להגיע לאיי הים הבלטי ולעיירות החוף באמצעות הרכבת (או אוטובוס, קצת פחות נוח אבל די זול), מה שגם אומר שלמעשה אין ממש חובה להשתמש ברכב כדי לצאת לחופשת חוף באיים. גם באי אוזדום ניתן להסתדר ללא רכב, כך שאם אתם נוסעים יחסית קל - שקלו רכבת. זה נחמד לילדים, שלא חייבים לשבת כמה שעות רצוף ובשקט כדי לא להפריע לנהג - אלא יכולים להתהלך בין הקרונות, ללכת לשירותים, לקבל חטיף וכו'. זה נחמד למבוגרים שנוסעים איתם, שלא צריכים להתמודד עם פקקים ועם המתח שבנהיגה, אלא יכולים להתרכז בדרך, בילדים ואולי אפילו להספיק להתחיל את החופשה קצת יותר מוקדם ולשים את העיניים על ספר, במקום על הכביש. 

היצע של חברות התחבורה השונות: 


חיפוש אמצעי תחבורה, כולל אוטובוסים ואפילו נסיעות משותפות
https://www.busliniensuche.de/איפה ללון


אזור חוף הים הבלטי עמוס במלונות, דירות נופש ואתרי קמפינג לכל כיס. כמה רעיונות פהאטרקציות 


עצם הטבע וחוף הים של האזור הוא האטרקציה העיקרית שלו. לא צריך יותר מדי לחפש כדי למצוא מקום שקט להניח את הראש על החוף ליד הגלים ולהסתכל על הזעטוטים מתרוצצים במטרה להשקות את החוף. 

בים הבלטי ישנם שני איים, אוזדום (USEDOM) ו-ריגן (Rügen). שניהם עמוסים באתרי נופש על חוף הים וגם במתקנים לילדים. בשני האיים האטרקציה המרכזית היא חוף הים והטבע, ולא אטרקציות שונות ומשונות, אבל בכל זאת, נותנת פה סקירה קלה על דברים מעניינים שתוכלו למצוא. 

אוזדום USEDOM

אוזדום הוא האי השני בגודלו והקצת-יותר דרומי מבין השניים. הוא מחולק בשטחו בין פולין (חלק קטן) וגרמניה. 


אופטיקה מסחררת


ישנן כמה אטרקציות מרכזיות שיכולות למשוך משפחות עם ילדים. באופן מעניין, רבות קשורות ישירות או בעקיפין לאשליות אופטיות: 


  • הבית שעומד על הראש (בעיירה Trassenheide , טראסנהיידה), בהחלט משובב לב בתמונות אינסטגראם מדובר בבית שבו החפצים מודבקים על התיקרה (קצת כמו "מדאם קלוד" בברלין, למי שמכיר). למרות שילדים יהנו שם, יצוין שהכניסה קצת גבוהה יחסית לעובדה שממצים אותו די במהירות (20 אירו לכרטיס משפחתי). אתרWiesenweg 2c, 17449 Trassenheide 

הבית שעומד על הראש

  • עולמו של גוליבר בעיירה פודאגלה Pudagla ) מציע אפשרות לחיות כמו גמד לצידו של גוליבר הענק - בתוך מרחב שבו הכל "גדול מדי". גם פה המחירים יחסית יקרים (23 לכרטיס משפחתי) אבל לזכות המקום יאמר שהפעילות נמשכת יותר מאשר 20 הדקות שתבלו ב"בית על הראש" ושהכרטיס כולל גם כניסה ל"פארק תוכים". אתר Gewerbegebiet 1, 17429 Pudagla 

מדע, טכנולוגיה וכדומה 


דווקא באי השקט הזה מסתתרות לא מעט חוויות לחובבי הטכנולוגיה. האי שימש, במהלך תקופת מלחמת העולם השנייה, כמרכז לניסויים בטילי ה-V הגרמניים (טילי הקרקע-קרקע שהתקיפו את בריטניה). בפנמינדה (Peenemünde) ניתן לבקר במוזיאון שלם שמוקדש לפיתוח הטילים (אך אינו מתאים במיוחד לילדים). באותה עיירה ניתן גם למצוא מוזיאון מדע ניסויי בשם Phänomenta שדווקא מאוד מתאים, בניסויים ובחוויות שהוא מציע, לילדים - ומומלץ ביותר לביקור. 

Phänomenta Peenemünde
Museumstraße 12, 17449 Peenemünde
משפחה של שני מבוגרים ושני ילדים: 27 אירו 


משחקי פיזיקה בפנומנטהבהרינגסדורף יש מתחם שלם שבו נעשה שימוש בשדה תעופה חצי-נטוש: האנגר-10 כולל מתחם אתגרי לכל המשפחה, סימולטור טיסה ועוד - ובהחלט מתאים גם סתם לחובבי פעילות ואקשן, בלי צורך להיות חובבי טיסה מושבעים. 

An der Haffküste 1, 17419 Zirchow 
המחיר הוא 27 לכרטיס משפחתי 


מתוך אתר ההאנגר
שם משפחה: תותים, שם פרטי: קארל

אם אתם ברלינאים כמו רבים מקוראי הבלוג, אז לא ממש צריך להציג בפניכם את קארל של התותים ולספר שגם ב-Koserow שבאוזדום, ממש למעשה ליד תחנת הרכבת של הכפר הזה, יש לקארל כפר-תותים, כלומר פארק שעשועים חינמי עם תשלום רק עבור המתקנים, והאוכל , כמובן. 

Zum Erlebnis-Dorf 1, 17459 Koserow 

למקומות, היכון, תות! (מקור: טריפ-אדוויזר) 
בעלי חיים


חוות הפרפרים ב-Trassenheide כוללת גם את naturerlebniswelt haus der edelsteine שבו מינרלים והכל במחיר טיפה מופקע של 14 אירו למבוגר

Naturerlebniswelt Heringsdorf 
Neuhofer Str. 75, 17424 Heringsdorf 


מכלאה גדולה לבעלי חיים 


Wisentgehege Usedom
17419 Dargenאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה