יום רביעי, 14 בפברואר 2018

אירועים בסוף השבוע של 16 - 18 בפברואר 2018


הברלינאלה - פסטיבל הסרטים של ברלין

פסטיבל הסרטים של ברלין נפתח ביום חמישי בתרועה רמה, עם קצת סלבריטים (בקצה העין ראיתי גם איזה ליאור אשכנזי, אבל גם למשל חואקין פיניקס) , לא מעט סרטים ישראלים (אותי אישית, אם מישהו שואל, מעניין מאוד לראות את The Disappeared, אבל יש לא מעט סרטים מסקרנים שהסיכוי שנחשף אליהם במסגרות אחרות לא גבוה) 

איך משיגים כרטיסים? הרבה מזל, קצת עקשנות. כרטיסים נפתחים למכירה ב-10:00 בבוקר, כשלושה ימים לפני כל הקרנה  וברגע שנפתחת האפשרות, אנשים מסתערים, לעיתים בלי לדעת מה הם רוכשים. להקרנות בוקר יש לעיתים קרובות פחות עומס מאשר להקרנות אחה"צ/ערב, כי מסתבר שיש עדיין (מעטים) שעובדים בעיר הזו. 

יש סרטים לכל המשפחה? יש. חלקם (רובם?) יגיעו גם למסגרות מסחריות יותר; חלקם מוקרנים בפסטיבל עצמו רק בשפת המקור (במקרה הטוב עם כתוביות לגרמנית או אנגלית) ומן הבחינה הזו לא מתאימים לילדים שלא מבינים את שפת המקור ולא יכולים לקרוא היטב. 

איפה רואים מפורסמים? בעיקר בבכורות, ובייחוד במרכז בפוטסדמר פלאץ או בבתי הקולנוע הגדולים האחרים. עיקבו אחרי התכנית ותוכלו לארוב למפורסמ/ת שלכם על השטיח האדום 

פוסטרים של הברלינאלה, מתוך האתר
סביב הברלינאלה יש אירועים מעניינים בפני עצמם, שימשכו גם את מי שקולנוע אינו הצד החזק שלו. ביום ראשון, 18 בפברואר יתקיים בין 13:00 ל-18:00 יום ראשון פתוח לקניות. אגב, במסגרת היום יש כל מיני מבצעים. ב"גאלרי לאפאייט" למשל מקבלים משקה חינם על כל רכישה של מוצרי אופנה מעל 50 אירו. 

ובכל ימי הפסטיבל יעמוד שוק אוכל רחוב באדיבות הבייט קלאב באזור המרכזי של הפסטיבל בפוטסדמר פלאץ  פורים

פורים מתקיים השנה (רק) ב-28 בפברואר ואילך, מה שכמובן לא מפריע להתחיל כבר את החגיגות, בפיוז'ן עם הקרנבל (פאשינג) הגרמני. 

ב"צוזאמן" בפרנצלאוור ברגל יערכו ביום ראשון (החל מ-14:00) מסיבת פורים למשפחות, הכניסה בתיאום מראש (ובתשלום צנוע לכיסוי ההוצאות)

הילדים הברלינאים המסכנים צריכים להתרגל מהר לעולם המבוגרים, שבו יש בכל זמן נתון לפחות עשרה אירועים שאסור לפספס ולפחות תשעה מהם בכל זאת יפוספסו: ביום ראשון ב-15:00 מופיע תיאטרון הבובות היהודי המקסים של שלומית טולגאן-טריפ, ה"בובאלעס", בהצגה "Die Schlaue Esther" בבית חב"ד מזרח (כלומר, Karl Liebknecht Str 34) . הרשמה אצל הרב נתן צוקרמן, nz@chabadberlin.de 

אסתר החכמה בבית חב"ד

וגם...


 • בשומר הצעיר יוצאים לעשות באולינג ביום ראשון, פרטים והרשמה אצל dikla@hashomer.de 


זאת ועוד...
 • מוזיקה והופעות
  • קונצרט של האורגן הגדול, ה Mighty Wurlitzer ביום שבת, ב-12:00 במוזיאון לכלי נגינה 

 • מוזיאונים וארמונות
  • בכל יום שבת, 11:00 סדנאות לילדים ונוער בארכיון-הבאוהאוז
  • וגם בכל יום שבת, פעילויות לילדים ונוער במוזיאון הטכנולוגי, החל מ-14:30 
  • סיור מודרך לכל המשפחה עם "דרקון הארמון" ב"ארמון השיש" ביום ראשון, 14:30 

 • אוכל ושווקים : 
  • אם דילגתן מסיבה לא ברורה על החלק שעוסק בברלינאלה אז : יש בייט קלאב לברלינאלה, בין ה-15 ל-25 בפברואר, בפוטסדמר שטראסה והרחובות הסמוכים 
  • וביום ראשון: שוק ארוחות בוקר במארקטהאלה IX ובהמשך השבוע..


וכמובן, אירועים נוספים כמו הופעות, סיורים וכו' - תוכלו למצוא בלוח אירועים בברלין השבוע

* * 

הבלוג מתפרסם בדרך כלל בימי רביעי בשעות הערב המאוחרות - אם אתם רוצים לתכנן את סוף השבוע שלכם מוקדם, פשוט תיכנסו ביום חמישי, אני לא תמיד זוכרת לעדכן בפייסבוק בימי חמישי

אם שכחתי אירוע (או שיש לכם אירוע לפרסם), צרו איתי קשר (עדיף בפייסבוק). אשמח כמובן לקבל מכם הזמנות לסיורים בברלין או לשירותים אחרים שאני מבצעת בתשלום ; לחיצה על פרסומות כסיוע להכנסות הבלוג או תרומות דרך פייפאל. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה