יום רביעי, 27 בדצמבר 2017

אירועים בסוף השבוע של 29 בדצמבר - 1 בינואר (כולל סילבסטר בברלין)

סילבסטר

ברלין היא עיר תוססת, אבל הסילבסטר הוא השיא. וכן, הגרמנים קוראים למסיבת ערב ראש השנה האזרחית "סילבסטר", בדיוק כמו בארץ (או ליתר דיוק, בארץ קוראים לזה סילבסטר בדיוק כמו בגרמניה, כנראה בהשראת עולי גרמניה שייבאו איתם את מסיבות הסילבסטר לארץ). 

מדובר בערב רב מסיבות, אלכוהול ובעיקר - זיקוקים (בגרמניה מותר החל מן ה-28 בדצמבר לרכוש זיקוקים אישיים בסופרמרקטים, וכמובן שאנשים מתחילים להשתמש כבר באותו יום). אם אתם לא חובבי רעש או חלילה סובלים מפוסט-טראומה, כדאי לחשוב על תכנית מילוט מן העיר. 

אם אתם רוצים לחוות את המסיבות האלו, שהן באמת ייחודיות, הן מתקיימות בכל פינה ותחת כל עץ רענן. המסיבה המרכזית ההמונית היא בשער ברנדנבורג. בכל שנה מתכנסים שם כמליון חוגגים. המשטרה חוסמת את הכניסות די מוקדם בערב (סביבות 19:00), כדי למנוע חלילה עומס יתר או אסון - וזה אומר שאם אתם רוצים להיות שם, צריך להגיע מוקדם, מאוד. 
אבל מסיבות תתקיימנה בכל מקום - כל מסעדה שמכבדת את עצמה, כל באר, כל מועדון - כולם יקיימו מסיבות ואירועים. בכיכרות מרכזיות, בגשרים עם נוף יפה ובמקומות דומים, אנשים יגיעו לחגוג באופן ספונטני (או מאורגן, למשל בז'נדארמנמרקט, עם אירוע שאמור להיות יפה מאוד). 

אם אתם צריכים ללכת לישון מוקדם (או שהילדים שלכם צריכים ללכת לישון מוקדם), עדיין יש אפשרות להינות מזיקוקים: בברייטשיידפלאץ (אירופה סנטר) יהיו זיקוקים גם בשעות 18:00, 20:00 ו-22:00, חוץ כמובן מן הזיקוקים המסורתיים של חצות. 

רשימה של מסיבות ניתן למצוא באתר Resident Advisor ; אם אתם לא בטוחים לאן ללכת, מומלץ לבחור מועדון שיתאים לכם ובעיקר כזה שיכניס אתכם - כאשר בד"כ יש בערב כזה רשימות VIP או כרטיסי כניסה. אם יש עדיין כרטיסים, מומלץ לבדוק מועדונים עם תצפית יפה על העיר, כמו Weekend (אלכסנדרפלאץ) ; Monkey Bar (ביקיני 25); Puro (אירופה סנטר) ; Solar  (אנהלטר באנהוף) וכו'. 


מה פתוח/ מה סגור ב-1 בינואר וב-31 בדצמבר

ב-31 בינואר לא תתקשו למצוא מסעדה, באר או מועדון פתוחים, וגם התחבורה הציבורית פועלת בשני הימים כסדרה. 

חלק ניכר מן המוזיאונים סגורים ב-1 בינואר, או ב-31 בדצמבר, או בשניהם. החנויות תהיינה סגורות בשני הימים (1 בינואר ו-31 בדצמבר). זאת ועוד...

 • לצד הזיקוקים, יש מסורות אחרות לשנה החדשה בגרמניה. סופגניות, אכילת קרפיון(!) וכמובן ברכת ה"גוטען רוטש" מזכירות מאוד את הקשר בין יהודים ולא-יהודים בגרמניה. אבל יש עוד: נהוג להציג חפצים שקשורים למזל: תלתן עם ארבעה עלים, פרסת סוס, או מנקה ארובות, שנחשב למקצוע שמביא מזל. ביום שבת יחלקו מנקי ארובות שוקולד לילדים בחינם בקניון שונהאוזר אלה, החל מ-12:00 

 • מוזיקה והופעות
  • קונצרט ה"מייטי וורליצר" במוזיאון לכלי נגינה, בכל יום שבת ב-12:00 


 • מוזיאונים וארמונות
  • בכל יום שבת, סיור מודרך (בגרמנית) למשפחות במוזיאון הטבע, 11:00 
  • ועוד בכל יום שבת: סדנאות לילדים במוזיאון הטכנולוגיה (גרמנית), החל מ-14:30 

 • ספורט 
  • מירוץ הסילבסטר Silvesterlauf מתקיים כל שנה ב-31 בדצמבר ביער גרונוואלד וכולל סופגנייה לרצים שהגיעו לקו המטרה. המירוץ כולל תלבושות מצחיקות ויש בו גם מסלול לילדים. 
מירוץ הסילבסטר


  • ואם אתם רוצים קצת יותר לרוץ, גם ביום שני, 1 בינואר, יתקיים "מירוץ השנה החדשה", בשער ברנדנבורג. 

ומירוץ השנה החדשה


ובהמשך השבוע..


וכמובן, אירועים נוספים כמו הופעות, סיורים וכו' - תוכלו למצוא בלוח אירועים בברלין השבוע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה