יום רביעי, 4 בנובמבר 2015

פעילויות לברלינאים צעירים ומבוגרים בין 6 ו-8 בנובמבר

עולם החורף בפוטסדמר פלאץ

עוד מעט שווקי חג מולד, ועד אז הסנונית שמבשרת את החורף - יריד "עולם החורף" בפוטסדמר פלאץ. למעשה, אין הבדל רב בינו לבין שווקי חג המולד: גם בו יש דוכנים עם מעדנים שונים שמתאימים לעונה, גם בו יש מתקנים ודוכני מתנות מיותרות. ההבדל, מעבר להתמקדות של המתקנים בספורט חורף (גלישה באבובים, החלקה על הקרח ועוד), הוא כמובן בשם "עולם החורף", שמאפשר למארגנים להתחכם ולהתחיל לפני כולם עכשיו (ולא ב-23 בנובמבר, כמו שווקי חג המולד ה"רגילים"). 

היריד פתוח כל יום למעט ה-15 בנובמבר וה-23 בנובמבר (ימי אבל לאומיים שבהם גם שווקי הפשפשים יהיו סגורים). חלק מן הפעילויות בחינם (למשל מגרש החלקה על הקרח אם אתם מביאים את הנעליים שלכם), ההסתובבות בכל מקרה בחינם. ו"כפר החורף" בארנה

את ההתחכמות הזו של לפתוח שוק חג מולד אבל לא לקרוא לו בשם הזה, יודעים לעשות גם ב"ארנה" בטרפטו. שם יתקיימו בימים חמישי, שישי (בשניהם מ-16:00), שבת (מ-14:00) וראשון (מ-12:00), דוכני אוכל ושמונץ חורפיים לצד זירת החלקה על הקרח. האחרונה חינם, אם אתם מביאים את הנעליים שלכם. 
ארנה, Eichenstraße 4 Berlin, 12435 
בין תחנות הרכבת Treptower Park ו-Schlesisches Tor 


"מצווה דיי" ב"במבינים" ובית הכנסת של פרנקל-אופר

מצווה דיי הוא מנהג יפה שהתפתח בשנים האחרונות, שבו פעילים יהודיים מכל הזרמים והחוגים מקיימים "מצווה" מאורגנת. בשנה שעברה, במבינים אספו (בסניף המזרחי) תרומות לפליטים וגם השנה - בשיתוף פעולה עם "אגודת ידידי בית הכנסת של פרנקל-אופר", יש פעילות למען הפליטים, עם הילדים. טרנזיט עמוס בתרומות ציוד שהגיעו לבית הכנסת בשבועות האחרונים יסע לאחד מן המעונות הזמניים למבקשי מקלט, שם ימתינו גם פעילים מן המתנ"ס Morus14 שיפעילו את הילדים (האורחים ואלה מן המעון), עם פינת איפור, משחקים ועוד. 
מצווה-דיי, יום ראשון, ב-10:00 בפרנקל-אופר או ב-11:00 במעון הפליטים (שממוקם בווילמרסדורף) יריד טקסטיל בדומאנה דאהלם

ב"דומאנה דאהלם" עורכים יריד טקסטיל שכולל הדגמות היסטוריות לילדים, דוכני אוכל ומתנות ומצעד עשישיות לרגל ה-Laternenfest המתקרב ב-17:30 

מתי: שבת/ראשון, 10:00 - 18:00 
דומאנה דאהלם, Königin-Luise-Straße 49, 14195 Berlin
תחבורה: Dahlem Dorf U3
הכניסה בעלות של 3 אירו (1 לזכאים להנחות)

זאת ועוד

  • שבת ב-Klingendes Museum: סדנת מוזיקה לילדים קטנים והוריהם. ילדים קצת יותר גדולים יכולים להתנסות בנגינה של ממש. פרטים (כתובת: Behmstraße 13 13357 Berlin-Gesundbrunnen, ליד תחנת גזונדברונן). 
  • ראשון: האופרה לילדים "שלגייה ו-77 הגמדים", בקומישה אופר (פרטים) , לגמדים מגיל 6 ומעלה

שלגייה ו-77 הגמדים

  • ראשון ב"מרקישס מוזיאום": בעקבות אמיל והבלשים, עם פעילות לכל המשפחה (החל מ-11:00)
  • ראשון בפלאנטרוואלד, סיור להכרת היער למשפחות עם פעוטות בין הגילאים שנה ושלוש (החל מ-11:00) (פרטים
  • ראשון ב-Jagdschloss Grunewald: "הנסיך הצפרדע", בעיבוד קצת שונה, ב-15:00 
  • ראשון החל מ-12:00 ועד 18:00 - יריד לקראת חנוכה במרכז הקהילה היהודית בפזאנן-שטראסה 
  • יריד בשם Heldenmarkt שיתקיים בימים שבת וראשון ב-Station Berlin מוקדש לצריכה ברת-קימא (כתובת: Luckenwalder Straße 4-6, 10963 Berlin, רכבת: Gleisdreieck, הכניסה מעל גיל 14 בתשלום) 

ובינתיים בברנדנבורג...

ביום שבת יפתח מבוך קש בחוות קלייסטו. המבוך ישאר בחווה עד ה-20 בדצמבר. חוות קלייסטו, Spargelhof Klaistow כתובת: Glindower Straße 28 14547 Beelitz GT Klaistow תחבורה ציבורית: לקחת RE7 עד Beelitz Heilstätten ומשם אוטובוס 643 עד Klaistow, Spargelhof. ניתן גם לקחת את קו האוטובוס הנ"ל מן התחנה המרכזית של פוטסדם, אם פספסתם את הרכבת האזורית.

 קבלות שבת ואירועים קבועים

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.

מקור: אתר במבינים
עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא) . ב"תודנקה" יש מדי פעם גם כן מפגש  בימי שבת - כדאי לבדוק עם המארגנים 

פעילויות, אירועים וסיורים מודרכים בעברית בברלין בהמשך השבוע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה