יום רביעי, 20 במאי 2015

אירועים בברלין, בסוף השבוע הארוך של ה-22 - 25 במאי

קרנבל תרבויות העולם (Karneval der Kulturen)

אין ספק שגולת הכותרת של סוף השבוע הזה, שגם ככה עמוס באירועים, הוא הקרנבל. "קרנבל תרבויות העולם" מתקיים כבר השנה ה-19, וגדל משנה לשנה. הקרנבל מורכב משלושה חלקים.

החלק הראשון הוא מסיבת רחוב גדולה בין יום שישי (22 במאי) ועד יום שני (25 במאי) שכוללת במות בידור עם מופעי להקות אתניות (פחות או יותר) שונות, דוכני אוכל, פיצ'פקעס ומתקנים לילדים. מסיבת הרחוב היא סביב Blucherplatz (תחנת Hallesches Tor או Mehringdamm) והרחובות הסמוכים

החלק השני הוא תהלוכת הקרנבל לילדים, ביום שבת (ה-23 במאי), שיתחיל ב-13:30 ב-Marienenplatz ויתקדם לכיוון גרלציר פארק. בגרליצר פארק תתקיים מסיבה גדולה לילדים אחר הצהריים. 

והמצעד של ה"גדולים" בהחלט שווה צפייה - הוא יתחיל ביום ראשון ב-12:30 בהרמנפלאץ ויתמשך לכל אורך ה-Hasenheide עד לתחנת יורקשטראסה, ועד לערב. 

וקצת למי שדברים כאלה דווקא עשויים להרתיע אותו: צפויים המוני אדם בכל האירועים - אם אתם סולדים מאירועים המוניים שבהם יש מאות אלפי אנשים ברחובות (או מבורכים בילד שנוטה להיעלם במקומות הומי אדם), הימנעו מקרויצברג בסוף השבוע. 

מצעד קרנבל תרבויות העולם

זאת ועוד

  • שבועות ב"במבינים" (סניף מערב), יום שישי, 22 במאי, 16:00 ; וביום ראשון, ה-24 במאי, מ-11:00
  • פסטיבל לילדים במצודת שפנדאו ביום שבת, עם הפעלות, אגדות והרבה פעילויות אבירים. 
  • "יום טחנות הקמח הגרמני" (יום שני) כולל טחנות קמח פתוחות לציבור הרחב (כן, יש גם אפשרות לטעום) - במקרה של ברלין, במרצאן ובבריץ יש שתי טחנות קמח היסטוריות פעילות. 

לקראת יום טחנות הקמח


  • בכל ימות סוף השבוע המוארך (שבת-שני) יתקיימו ב-FEZ פעילויות בדגש תנועה;  כתובת: FEZ ברלין, Straße zum FEZ 2, 12459 Berlin ; תחבורה: חשמלית (27, 63 או 67) עד Freizeit- und Erholungszentrum או רכבת S3 עד Wuhlheide ;  דמי כניסה: הכניסה בתשלום של 2 אירו לאדם או 6.5 אירו למשפחה.
  • בימים ראשון ושני, קונצרטים בשני גני החיות (צואולוגישר גארטן וטירפארק) 
  • פתיחת יריד ב-Festpark am Teltowkanal Steglitz עם מתקנים, דוכנים וכו'. עד ה-7 ביוני
  • ה-BiteClub, שוק אוכל הרחוב ה"מקורי" חוזר, ב-Arena של טרפטו, שבת. 

ובינתיים בברנדנבורג

  • פסטיבל אבירים בארמון אורניינבורג 


קבלות שבת ואירועים קבועים 

יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) ובריקה-שטראסה חדר הילדים פתוח לפעילות. פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.

מקור: אתר במבינים


עוד פעילויות קבועות בסוף השבוע הן הפעולות של השומר הצעיר (פרטים בפייסבוק) ושל תנועת הצופים דרך "קומזיץ" (פרטים על תנועות נוער עבריות בברלין בקישור הבא) . ב"תודנקה" יש מפגש חדש ביום שבת הקרוב - בין 11:00 ל-12:00 תהיינה פעילויות לילדים בבניין בית הכנסת של ריקה-שטראסה (Rykestr 53), בקבוצות גיל מקבילות (פרטים בפייסבוק


פעילויות ואירועים בברלין בהמשך השבוע


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה