יום חמישי, 10 ביולי 2014

אירועים למשפחות וילדים בברלין, בסוף השבוע של 12 - 13 ביולי

קבלת שבת 


יש פעילות לילדים לקראת שבת ב"במבינים" מערב (Brandenburgische Str) . פעילויות דת נוספות לילדים בברלין ניתן לראות פה.


פסטיבל אמנות בשונוויידה 

אזור שונה-וויידה מתעורר - האזור היה אזור תעשייתי והיה ידוע בעיקר לשמצה בגלל הפאב Zum Henker (שנסגר בינתיים, שלא תגידו שאין צדדים יפים לג'נטריפיקציה). בשנה האחרונה הוא הופך לאט לאט למוקד לפעילות אמנותית וגם חלק מן המועדונים נדדו אליו (כמו למשל קיקי בלופלד). 

בפסטיבל האמנות "Kunst am Spreeknie" יוצגו יצירות חדשות, יהיה אפשר לבקר בסדנאות אמנים וגם סתם לאכול או לשמוע מוזיקה על קו החוף של דרום מזרח ברלין. ויש גם פעילויות לילדים: 

שבת/ראשון החל מ-13:00 ב-Café Schoeneweile 
Reinbeckstr. 9, 12459 Berlin (ליד ה-Industriesalon, שיהווה יעד מעניין לביקור) 
תחבורה: חשמליות 27, 63, 67 לתחנת Firlstr. 
בחינם (האירוע מתקיים בבית קפה, כך שמן הסתם מצפים ממכם לרכוש אוכל/שתייה) 

שבת/ראשון - סדנאות יצירה בהרשמה מראש, באטלייה של הייקה האמאן (בתשלום) 

אמנות בשונוויידה

שבת: למען בעלי מוגבלויות, יחד איתם 

בישראל, "מצעד הגאווה" הוא השם למצעד למען שוויון זכויות לבעלי כל הנטיות המיניות והמגדריות השונות. בברלין, השם Pride Parade מוקדש למצעד למען שוויון זכויות וקבלה חברתית של בעלי מוגבלויות, או כפי שמארגני המצעד כותבים "Feiert mit uns auf der behindert und verrückt feiern". 

"פרייד פארייד", מהרמן-פלאץ, ביום שבת החל מ-15:00 שישי: בלונים בטירגארטן

Kiba הוא אתר חדש עם מטרה: מכירת "חבילות בגדים" משומשים לפי גודל ומגדר (לילדים, למרות שלדעתי גם אצל מבוגרים היה כדאי לשקול קונצפט כזה). בשבת ב-14:30 הם מארגנים פיקניק ב-Englische Garten שבתוך הטירגארטן, כולל הפרחת בלונים. 
כל השבוע: חגיגות ידידות צרפת-גרמניה 

את יום הבסטיליה (כמו גם באופן כללי את הצרפתיות) תוכלו לחגוג השנה במגוון מקומות: מרכז תרבות צרפת ( Müllerstr. 74 13349 Berlin ליד תחנת Rehberge) שבו יתקיימו אירועי תרבות (בחינם); ה"יריד הגרמני צרפתי" ב-Zentraler Festplatz (בתשלום כולל מתקנים ודוכני מזון); ועוד. 

ויו לה פראנס! אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה