יום חמישי, 12 ביוני 2014

אירועים למשפחות ולילדים בברלין, בסוף השבוע של ה-13 - 15 ביוני

יום שישי 

אין רשמית מועדון קידוש בריקה-שטראסה, אבל בהחלט חדר המשפחות פתוח. 

מסיבות רחוב 

המסיבה המרכזית של סוף השבוע היא בלי ספק ה - Schwul-lesbisches Straßenfest במוצשטראסה בשונברג. לא, רגע, המונדיאל נפתח! ויש גם אירועי תרבות, למשל בקולטור-פורום; ומסיבות רחוב קטנות וחמודות, מן הסוג השכונתי והמהנה, בכמה מקומות בעיר. 

נתחיל עם ה-Schwul-lesbisches Straßenfest . מסיבת הרחוב הזו היא הקדמה למצעד הגאווה שיתקיים בשבוע הבא. הקרנבל הססגוני הזה כמובן מוקדש לשוויון זכויות ללא קשר לנטייה המינית או להגדרה המגדרית ולחגיגה של משפחות מכל הסוגים. חוץ מזה, יש דוכנים של ארגונים שונים, מארגון השוטרים הגאים ועד אגודות ספורט; קצת מוזיקה; אוכל וכו'. אין ממש אוריינטציה משפחתית (במובן הזה שלא תמצאו בד"כ כל מיני טירות מתנפחות), אבל יש אירוע ססגוני ומעניין עם ערך מוסך חינוכי על שוויון וקבלת כל אדם. 
Schwul-lesbisches Straßenfest
שבת-ראשון (14-15 ביוני), כל היום
Motzstrasse והרחובות הסמוכים (U Nollendorfplatz) 


פסטיבל נוסף, שנפתח כבר ביום חמישי וימשיך עד יום ראשון, הוא פסטיבל תרבות אפריקאית באלכסנדרפלאץ. הפסטיבל כולל הופעות מוזיקה , דוכני אוכל ומוצרי פולקלור אפריקאי (לצד דוכני אוכל ופולקלור גרמני - שהגרמנים יוותרו על הנקניקיה והבירה רק בגלל שמדובר בפסטיבל אפריקאי? NIE!) אזהרה קלה: בדקו ונגסו כל אוכל אפריקאי שאתם מגישים לילדים שלכם, גם אם המוכר החייכן טוען שזה רק קצת מתובל, מניסיוני אוכל אפריקאי (לפחות כזה שנמכר בפסטיבלים כאלה) נוטה להיות מאוד חריף! 
פסטיבל Ke Na Ko לתרבות אפריקאית
12 - 15 ביוני
אלכסנדרפלאץ 

יש גם מתקני טרמפולינה - פסטיבל אפריקה

בינתיים, בעיר העתיקה של קפניק... פסטיבל "קיץ בקפניק" (13 - 15 ביוני) כולל המון ג'ז בחינם (וגם מוזיקה שאינה ג'ז או ביג-באנד...), דוכנים - אבל גם מצעד חגיגי עם תחפושות וזיקוקים (שניהם ביום שבת)
פסטיבל "קיץ בקפניק" 53. Köpenicker Sommer
13 - 15 ביוני, כל היום; ב-14 ביוני בשעה 14:00 (עד 16:00) מצעד בעיר העתיקה ; בשעה 22:30 זיקוקים מעל Luisenhain

מצעד בעיר העתיקה של קפניק


היום הארוך של הטבע העירוני - Langer Tag der Stadtnatur

כאמור קשה לבחור מה לעשות בימי סוף השבוע, אבל זה לא מונע ממארגני האירועים בברלין לנסות להתיש אותנו גם בערבים ובלילות, עם מגוון (עצום!) של אירועים, החל משעות אחר הצהריים, במקומות שונים בעיר. למרות השם שמזכיר לילות ארוכים למבוגרים, "היום הארוך" למעשה נמשך יומיים, במהלך כל סוף השבוע הקרוב. ההשתתפות בתשלום (לא גבוה) עם כרטיס אחד לכל האירועים.
פרטים נוספים ותכנית מלאה

היום הארוך (למעשה יומיים שלמים) של הטבע העירוני

הבטחת מסיבות רחוב קטנות לשבת! 

קחו לדוגמה את ליכטנברג, שם יחגגו ב-Alte Schmiede - ביום שבת החל ב-15:00, מסיבה שתכלול מרוצים היתוליים, מוזיקה ועוד. 
Alte Schmiede
Spittastr. 40 10317 Berlin 
שבת, 14 ביוני, החל מ-15:00 
הגעה: Rummelsburg או עם חשמלית 21 מפרידריכסהיין בצד השני של העיר יתקיים יום לא פחות מעניין: חגיגה למשפחות במוזיאון גאורג קולבה, על שם הפסל המפורסם. החגיגה תכלול סדנאות פיסול לילדים. 
Sensburger Allee 25, 14055 Berlin ‎
שבת, החל מ-15:00 
תחנה: Heerstr.  

אירוע למשפחות במוזיאון גיאורג קולבה

ב-Kunstquartier Bethanien שבקרויצברג יחגגו יומולדת עם יום פתוח שיכלול סדנאות אמנים, תכנית מיוחדת לילדים ועוד. יוקרן גם (בחינם) הסרט Searching fpr Sugarman
Kunstquartier Bethanien
Mariannenplatz 2 10997 Berlin
יום שבת, תכנית לילדים החל מ-15:30 
הגעה: Kotbusser Tor

אירוע חביב נוסף הוא פסטיבל מקהלות שיתקיים ב-Crellestr בשונברג ביום שבת ויכלול הופעות של מקהלות חובבים מכל ברלין. תכנית מלאה פה.
Crelleton, שבת משעות הצהריים
Crellestraße 5-18 10827 Berlin
הגעה: Julius-Leber-Brücke (רכבת S1)

ואפשר גם סתם להיפגש. שרה וינבורן, שכותבת את בלוג ההורות המקסים http://www.berlinforallthefamily.com/  מארגנת פיקניק המוני בפארק פרידריכסהיין. מכיוון שמדובר באירוע ספונטני, הוא ידחה אם ירד גשם
פרטים נוספים

טעימה מעולם האופרה ביום ראשון

"במבינים" מאפשרים לנו ביום ראשון אירוע מאוד מיוחד, שבו יוצג לילדים עולם האופרה, במרכז שלהם ב-Fürstenwalder Str . האירוע עולה 10 אירו לכל משפחה משתתפת


פרטים נוספים (פייסבוק)


טעימה מעולם האופרה ביום ראשון, ב"במבינים"ועוד בסוף השבוע 

ב-Alt Buckow יתקיים בשבת/ראשון, כל היום, "פסטיבל בריכת הכפר". הכוונה לבריכה טבעית קטנה במרכז הכפר הזה, שהוא כיום חלק מנויקלן. יהיו דוכני שוק, אוכל, מוזיקה, מתקנים לילדים. 
Alt-Buckower Dorfteichfest - שבת/ראשון כל היום 
Alt-Buckow 2, 12349, Berlin 
אוטובוס M44 עד Alt Buckow או M11 עד Pfarrer-Vogelsang-Weg 

ככה היה נראה פסטיבל הבריכה של אלט-בוקו לפני כמה שנים
פסטיבל אמנות ליד ארמון נידרשונהאוזן בפאנקו - בשבת ובראשון, עם תכנית מיוחדת לילדים ועוד . כניסה מתחת לגיל 14 חינם, מעל גיל 14 העלות היא 2 אירו לאדם.
Kunstfest Pankow im Schlosspark Schönhausen
ארמון נידרשונהאוזן
תחנת M1 בשם Pankow Kircheזאת ועוד 

  • פסטיבל יין בגני בריץ, הכניסה בתשלום שישי - ראשון , מסביבות 12:00 
  • פסטיבל תרבות בקולטורפורום בשבת ובראשון - הפסטיבל מוקדש ל-100 שנים למלחמת העולם הראשונה וככזה (ומעצם היותו בתשלום, ועם תכנית מעונבת למדי), לא מתאים למרבית הילדים שאני מכירה. אולי אני לא הוגנת ובכל מקרה אם הגאון הקטן שלכם רוצה להכין גובלנים שמהווים הנצחה לקרבות החפירות בפלנדריה, הנה ההזדמנות, בתכנית הילדים שלהם (ילדים בחינם, מבוגרים 14 - 16 אירו).
  • ביום ראשון: בראנץ' ישראלי במסעדה החדשה של קרן שחר , "שילה" (פרטים נוספים) 


במהלך השבוע


  • ב"במבינים" בסניף המערבי שלהם Brandenburgische Str יתקיים ביום חמישי, ה-19 ביוני, אירוע קידום מכירות לספר הורות ניו-אייג'י בשם "הורות כמעשה נסים" (פרטים בפייסבוק על הספר


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה