יום שישי, 7 בפברואר 2014

אירועים למשפחות בסוף השבוע הקרוב


קבלות שבת 

גם השבוע מוצעת קבלת שבת למשפחות בבית הכנסת בריקה-שטראסה. 

נינג'ות בלגולנד

בלגולנד בפוטסדמר פלאץ יצוין סופשבוע בסימן המותג Ninjago - כולל בנייה של דמות ענקית מן הסדרה, תחרויות ועוד.שבת: כניסה חינם במוזיאון לתקשורתתחנת הרדיו "רדיו שפרה" מציעה את המבצע הבא: כניסה חינם למוזיאון התקשורת, למי שמגיע לקופה ביום שבת ואומר לקופאית את ססמאת הפרסומת של התחנה: Ich stehe auf Spree. במוזיאון בין היתר הבול הנדיר "הפני השחור", רובוטים שמברכים את הילדים לשלום ועוד תופעות מעניינות (והוא גם לא עולה כל כך הרבה בימים רגילים)


לומדים על אוכל ביום ראשון: פירות במוזיאון; שוק נקניקים ובירה ב-Markthalle IX 

ילדים גרגרנים והורים פיינשמקרים יכולים לבלות נפלא ביום ראשון. במוזיאון הטבע מתקיימת פעילות שבה ילדים (בין הגילאים 8 ל-12) יכולים ללמוד על DNA ואפילו לבודד DNA של פירות וירקות.

לפעילות קצת יותר מעשית בתחום הקולינרי, Markthalle IX מציע שוק ססגוני שקשור לתנועת ה-Slow Food העולמית. מי שיבקר בשוק הזה ביום ראשון יוכל להנות ממבחר מוצרים שמקורים במשקים קטנים וממבשלות מן האזורים שסביב ברלין. יש אפילו הדגמות של הכנת בירה

וגם קצת שוויץ, סליחה, שפיץ! 

ברלימאמא מככבת (אוקיי, מוזכרת) בשפיץ החדש (בכתבה המעולה של עדו פורת על גני ילדים ובתי ספר יסודיים בברלין). באופן כללי, הגליון המרתק מציע כתבות על מבחר נושאים שקשורים לגידול ילדים בבברלין, ראיונות עם הורים ועוד. ניתן למצוא את שפיץ (בחינם) בהרבה מקומות (למשל, החומוס המעולה "סבבה" בקסטאניינאלה); וניתן כמובן לקרוא את הגליון אונליין, יש PDF כדי לראות את כל הגליון בהדרו. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה